| ionutz05 a întrebat:

Care ar putea fi motivul intarzierii ciclului aproape o luna? daca insarcinata nu e atunci de ce i-a intarziat?
Are vreo legatura ca am facut dragoste in prima ei zi de sangerare? testul de sarcina a iesit negativ dar ciclul nu i-a venit. Ce poate fi? o sarcina?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search
pai daca testul e negativ nu e insarcinata. dar altadata sa nu mai afceti atunci si sa folosesti si prezervativ.

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Are ciclu neregulat ciclul poate intarzia si 6 luni si apoi sa curga in abundenta daca testul ia iesit negativ nu ai dc sati faci griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Contactul sexual neprotejat poate fi urmat de o sarcina, chiar daca sansele sunt mici [pn in 30%]. Daca a facut testul de sarcina corect, ceea ce inseamna minim 21 de zile dl contact neprotejat sau 24 de zile-din urina de dimineata, apoi repetat dp 3 zile-, este exclusa o9 sarcina. Ceea ce inseamna ca are o dereglare hormonala serioasa, o raceala sau chiar o bola, toate aceste lucruri =>Vizita la Ginecologhappy