| Adryana98 a întrebat:

Care credeti ca ar fi maxima diferenta dintre un baiat si o fata care sunt impreuna? Desi dragostea nu are varsta totusi exista o limita! Care credeti ca este aceea? funda.

12 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca diferenta maxima ar fi de 6 ani. E clar ca la o diferenta mai mare nu ar mai putea avea aceleasi dorinte, scopuri, la fel cum nu ar putea avea nici aceeasi gandire.

| IMC90 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Vrei sa zici ca unei fete de 20 de ani, i-ar displace un baiat de 27 sau 28 sau chiar 29 de ani?
Permite-mi sa nu te cred...

| DeeaMarry a răspuns (pentru IMC90):

Nu, nu! Nu am spus asta.
Sigur ca ar putea sa ii placa. Atractia exista si cand e vorba de o diferenta de varsta mult mai mare.
Dar nu cred ca ambii sunt la fel de maturi. Nu cred ca ambii au aceleasi asteptari de la o relatie. De exemplu, un baiat de 27 de ani si-ar dori o familie, pe cand o fata de 20 de ani si-ar dori sa isi termine studiile, dupa care sa se distreze. Eventual sa experimenteze diferite tipuri de relatii. La 27 de ani esti mai cu capul pe umeri.
Desigur, exista si exceptii.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Am vazut si auzit de o gramadata de fete de 14 15 ani cu baieti de 20-21 si nu mi se pare nimic anormal.Intre parintii mei ii diferenta de 9 Ani si eu linistit as umbla cu o fata cu 7-8 ani mai mica ca mine si is sigur ca si invers e valabil

| Adryana98 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Tu cati ani ai? de curiozitate intreb.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Adryana98):

Irelevant cati ani am.

| Adryana98 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Ok. nu te oblig sa-mi spui daca te deranjeaza. mersi de raspuns.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Adryana98):

Pentru putin si nu m-ai deranjat tonguewinking

| SabinaKim a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

1.Dar dacă ai avea 20 ai fi cu una de 12? De curiozitate intreb?
2. Și dacă fata are 17 iar băiatul 22, e normal, cum credeți?

| IMC90 a răspuns:

Lim x->infinit (a0x la puterea n+a1x la puterea n-1+....an) = lim x->+/- infinit a0x la puterea n

| CityOfSatan a răspuns:

Ei bine, intre mine si prietenul meu este o diferenta de 9 ani, si ne intelegem de minune.Asa ca..Pana la 15 ani sa zic, dupa, cred ca gandirea difera mult, si nu mai exista compatibilitate

| FlorinIFBBPRO a răspuns:

Salut, pai ca si caracteristici vizuale ale corpului nu ar fi diferenta, totusi zic eu ar fi diferenta foarte foarte mare de varsta, degeaba se tot spune ca "Dragostea nu are varsta" asta este valabil la intervale de maxim 5-12 ani ca dupa aceea nu mai merge treaba cum trebuie.