| Dizzydizz a întrebat:

Care credeti ca este pedeapsa cea mai eficienta pentru a-ti " pedepsi" iubitul dupa o faza proasta?
Ast cat mai multe pareri. E important.
Ms

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu daca ar fi indicata o pedeapsa ca nu se stie cum se poate intoarce roata sau ce se poate intampla...totusi poti sa fi indiferenta ca indiferenta doare, dar daca il iubesti te sfatuiesc sa nu il faci prea tare sa sufere ca s-ar putea sa regreti tu apoi, nu ii raspunde la telefon cateva zile, lasa-l balta la intalnirehee hee, asa mici rautati, dar nu sa ajungi sa il inseli cu cel mai bun prieten sau sa il minti cu ceva grav sau mai stiu eu ce ca atunci il poti pierde si nu cred ca ti-ar fi bine daca il iubesti si vrei sa mai fi cu el, depinde si de faza aceea cat de grava a fost si ce s-a intamplat, daca te-a mintit, te-a jignit, te-a inselat, etc...depinde si ce ti-a facut, poti trece peste unele chestii sa il ierti dar depinde de gravitatea fazei, tu sti mai bine dar ai grija.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cel mai tare striveste ignoranta, oricat de greu ti-ar fi. Rabda si da-i lectia cuvenita. Daca este inteligent va intelege ca a meritat-o si se va corecta. Iti doresc sa fii iubita, azi de ziua ta, si la multi ani! Lasa rautatea in legea ei si tu incearca sa te desprinzi de asta... Numai bine!

| Corina a răspuns:

Da si tu mai multe detalii in ce priveste faza proasta si vei primi raspunsurile mult asteptate. In ce priveste pedeapsa, mai vedem noi!

| Pupily92 a răspuns:

Prefa-te putin ca nu-ti mai pasa ce face. dar nu exagera ca poti ajunge la "divorzt"winking

| TheMihutz a răspuns:

Nu mai faci sex cu el o vreme.

| luna_1817 a răspuns:

BUNA! INDIFERENTA este cea mai buna arma posibila.cand o sa vada ca nu iti mai pasa de el, ca el in ochii tai nu mai inseamna nimic, atunci o sa isi bage unghia in gat(sa zic asa)