| Denea701 a întrebat:

Care cremă sau unguent e mai bun pentru tratarea fimozei: betaderm sau dermovate?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Efectul de inmuiere a celulelor rigide existente in inelul fibros este acelasi in cazul ambelor unguente folosite : Betaderm sau Demovate. Cam cu acelasi succes poate fi folosita si crema Nivea. Succesul operatiunii de inmuiere a celulelor rigide consta in ungerea suprafetei preputului situat in extremitatea penisului cu crema/unguent suficient de abundent si timpul de absorbire a unguentului in pielea preputului.
Pentru a-ti usura munca, poti incerca sa folosesti inele speciale :
https://www.youtube.com/watch?v=2FW-sALC-2g
Succes!

1 răspuns:
| HermetAlex118 a răspuns:

Salut, și eu cred că am fimoză dar nu-s 100% sigur, doar cred
Poți să îmi dai mesaj pe contul de Instagram shtouest3? Te rog, chiar am nevoie de ajutor!