| eusuntcipi a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi ceva unguent/cremă pentru tratarea fimozei? Am vorbit cu un doctor si mi-a recomandat asta! Se găseste in farmacii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cele mai indicate unguente care pot fi folosite cu succes sunt : Propionatul de clobetasol 0.05% (Dermovate), betametazona (Betaderm), dar poate fi folosit cu succes si crema Nivea, sau orice alte unguente cu steroizi. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai fost la doctor ca ti-ar fi dat reteta sau iti spunea ce unguent iti trebuie. Avea o babuta pe taraba(ironic) in piata.
Normal ca se gaseste in farmacii.

| Iote a răspuns:

Daca intr-adevar medicul ti-a recomandat asta, atunci ti-a spus si numele, chiar ti-a dat reteta. Si orice reteta, se ia din farmacii.