| intrebcenustiu a întrebat:

Care e cea mai buna pozitie pentru a-ti satisface partenera daca ai penisul mic?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu există.

| Floridori a răspuns:

Depinde in primul rand ce inseamna "mic".
In al doilea rand, asa cum penisul tau nu este identic cu al altora, nici vaginul parteneri tale nu este identic cu vaginul altor femei, deci ceea ce functioneaza perfect pentru una, poate sa nu fie deloc interesant sau placut pentru alta.
Din acest motiv, cel mai bine ar fi ca un barbat ce considera ca are penisul prea mic (sunt putini cu adevarat in situatia asta, in majoritatea cazurilor fiind doar o perceptie gresita asupra masculinitatii lor), sa discute deschis cu partenera si sa ii afle preferintele.E posibil ca aceasta sa isi cunoasca corpul atat de bine incat sa il poata lamuri si indruma, sau pot experimenta si afla impreuna.
Asta nu inseamna ca ce ii va face placere respectivei, o sa ii placa si altei femei.Asta inseamna ca trebuie sa discuti aceste lucruri deschis cu fiecare potentiala partenera atunci cand va fi momentul.

Ca idee, lungimea lumenului vaginal poate fi oriunde intre 7 si 14-15 cm in functie de femeie si de caz.
In timpul excitarii, pliurile vaginale se pot extinde, marind lungimea totala cu inca 2-3 cm.
Teoretic, asta sugereaza ca un barbat cu un penis mai mic de 7 cm si mai mare de 18 ar putea sa nu fie tocmai ideal pentru 99% dintre femei.
Dar mai conteaza si grosimea si de asta chiar trebuie sa tii cont.
In practica, insa, tu nu stii daca femeia respectiva este cea cu vaginul de 7cm, sau cea cu vaginul de 14cm. Daca are vaginul prea scurt, iar penisul tau va fi mai mare, atunci ii vei provoca durere din moment ce penisul va lovi colul uterin, mai ales in anumite pozitii.
Daca are lumenul vaginal mai lung, iar penisul tau este mai mic, dar totusi suficient de gros incat sa existe frecare la atingerea cu peretii vaginali, ai sanse sa simta placere, chiar daca tie ti se pare ca penisul tau este prea mic.

Dar totul nu depinde de marime, ci de cum se desfasoara actul, de deschiderea voastra de a comunica orice, de a spune ce va doriti si cum doriti.Sexul nu este sport, este un act in care se manifesta toate simturile.De aceea este importanta comunicarea si atentia la detalii.
In cazul majoritatii femeilor, sexul este mai mult o activare la nivel psihologic, deci o femeie poate avea orgasm cu partenerul ei, chiar daca acesta are un penis de 6cm.Conditia este sa il iubeasca, sa o atraga si sa nu fie o femeie care pune pret pe sexul sportiv.Problema este ca multi fac sex doar pentru a face, nu pentru ca exista sentimente si in cazurile acelea, da, primeaza ceea ce ii poti oferi strict fizic.
Acest lucru il poti afla, insa, prin comunicarea sincera si deschisa.

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Încearcă să îi pui picioarele pe umerii tăi.
Sau ea pe o parte, un picior de-al ei, pe tine și tu la pompe.
?

| Adolf8 a răspuns:

Capră

| omulserios a răspuns:

Cu un pistol la capul ei

| ElNiku a răspuns:

Ii dai o dreapta sa vezi cum o satisfaci