| AlisPretty a întrebat:

Care sunt cele mai bune prezervative durex pentru a satisface o fata? Dar cele mai bune pozitie pentru a satisface o fata?

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Exista vreo trei variante mai interesante care prezinta striatii si puncte special pozitionate pe ele, arouser, pleasuremax si sensation.

Depinde acum de fata si de fizionomia vaginului ei, in principiu ar trebui oricum sa creeze niste senzatii deosebite.

Cel mai bun lucru care satisface o fata e un preludiu bun, nu te-apuci sa intri-n ea din prima ca tractoru pe camp.

Cred ca cea mai buna pozitie pentru o fata ar fi cowgirl, sau pozitia calaretului, are maximum de control asupra penetrarii si miscarii iar baiatul o poate vedea foarte bine si se poate juca cu sanii ei fara sa o bruscheze.

| relian a răspuns:

Prezervativele nu satisface pe nimeni, tu trebuie sa ai cu ce satisface o fata.Nici unei fete nu-i place cu prezervativ, dar o face pentru ca nu vrea surprize nedorite.Referitor la pozitii cele care o face sa simta mai bine.Cel mai recomandat este sa incerci si sa si vorbesti cu ea daca ii place nu bla bla.Cind faci sex trebuie sa comunici, nu se face sex can filmele mute.

| Alcyon a răspuns:

Pentru femei, nu prea conteaza tipul de prezervativ folosit. Asta conteaza mai mult pentru barbati, ca daca e unul gros nu simte atat de bine vaginul. Prezervativele cu striatii nu sunt agreate de toate femeile. Pe unele le irita, in loc sa le faca placere. Pozitia preferata de femei as zice ca e cea a misionarului. Barbatilor le place mai mult cea cu femeia deasupra, fiindca se pot bucura de placere, fara sa depuna efort.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Alcyon):

Nu e vorba de efort, sa stii ca barbatii se excita extrem de mult vizual si prefera chiar pozitii mai porno pentru a se simti cat mai excitati, asa ca multi se vor angaja in pozitii destul de solicitante doar pentru ca li se par hot.

Pozitia cu femeia deasupra e ideala pentru multi barbati care ejaculeaza prea repede. In general in acea pozitie pot rezista chiar foarte mult, asta depinzand de fizionomia fiecaruia, asa ca nu ne mai face tu lenesi pe toti ca nu-i cazul.

| Miky1 a răspuns:

Durex nu sunt neaparat cele mai bune prezervative; umeri-craci, pe la spate