| bebitza a întrebat:

Care e cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care ati primit-o?
dar care ati facut-o?

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

Asta e mesajul care i l`am trimis fostei mele prietene chiar daca nu e pe tema intrebarii :

"Aminteste`ti de dragostea noastra, de mine infiderent cum am fost pentru tine, aminteste`ti ca a fost frumos, ne-am iubit si ca eram cei mai fericiti porumbei din intreaba lume. Aminteste`ti cum ne sarutam neincetat, cum ma strangeai in brate cand dormeai, sau cum involuntar imi rosteai numele in vis, sau cum tremurai cand aveai un cosmar si te sarutam, iti sopteam la ureche "sunt aici draga mea" zambeai si iti continuai somnul linistita. Aminteste`ti de serile in care priveam luna si rascoleam trecutul nostru, radeam si simteam cum dragostea noastra creste cand priveam in ochii tai mai frumosi ca cea mai scumpa perla. Aminteste`ti cum imi marturiseai dragostea in fiecare zi cu o mica declaratie de dragoste, un mic cadou sau prin noptile albe impreuna cand erai a mea. Imi amintesc de tine cu mult drag si dor, de pielea ta catifelata, glasul ta mai linistitor decat orice altceva, felul in care ma calmai cand eram nervos, chipul tau de ingeras ziua si dracusor noapteahee hee, corpul tau de sirena perduta printre muritor, cat de frumoasa esti cand esti nervoasa si cum te enervai mai tare cand eu radeam si te mangaiam ca imi erai prea draga. Aminteste`ti de noi si de cat de frumos a fost pentru ca in final cu amintirile ramanem... Singura comoara ce o mai am de la tine. Aminteste`ti cand esti trista si zambeste sa iti faci ziua mai frumoasa si transforma`ti intreaga lume in parcul tau de distractie unde tu sa fii regina imparatiei tale unde eu nu mai sunt rege"

Si ea mi-a trimis "Inca Te Iubesc... inca te vreau... inca te doresc... dar nu mai putem fi impreuna... Ma omoara durerea dar... "

14 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

Au fost din suflet atunci si sunt si mai mult acum... Amintirile te sfasie cel mai tare dupa ce momentul unei actiuni a trecut... Amintirea o retraiesti dar momentul actiunii niciodata nu il vei avea inapoi... Pretuiti dragostea cat mai mult ca nici nu va imaginati comoara ascunsa ce o detineti in suflet si care o tineti de mana!

| Nastia a răspuns:

Te iubesc mult de tot gurita,. abia astept sa vin acasa la printesa mea dulce, ...si tot felul,. cerd k toate au fost foarte frumoase, ...nu pot alege una anume,...

| canarita a răspuns:

Nu mia tin minte...

| canarita a răspuns:

Pai da... cei cu suflet sunt respinsi si porcii aplaudati...va mai mirati dupa de ce bociti din dragoste nebuna!

| canarita a răspuns:

Mi-a spus"Cat de frumoasa erai azi, imbracata toata in alb... m-ai lasat fara cuvinte! Te iubesc, floarea mea de primavara"! De declaratia asta imi aduc aminte si mi-a facut-o in urma cu 5 ani...de atunci am ramas numai cu speranta ca-mi va mai spune ceva la fel de frumos... daca am fost fraiera si i-am aratat ca am suflet si ca iubesc...asa imi trebuie!

| felicia_7071 a răspuns:

El mi-a spus asa:"Tontonelul meu, esti cea mai frumoasa femeie si doar langa tine imi doresc sa fiu! Te iubesc! Te iubesc mult ingerasul meu si imi este tare dor de tine... Te iubesc mult!
Iar eu:"Te iubesc mult gurita mea! Esti iubirea mea si pe fiecare zii ce trece imi dau seama ca nu o sa avem timp suficient pentru a ne iubii...Nu ne ajunge o viata de om pentru a iti arata cat te iubesc gurita mea..."

Răspuns utilizator avertizat
| SweeTLemon a răspuns:

Mi-a spus ca ma iubeste mai mult decat orice pe lumea asta si ca imi multumeste ca exist si ca-l iubesc...Am avut lacrimi in ochi cand am auzit asta si i-am raspuns cu un simplu "te iubesc"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai demult un baiat care tine foarte mult la mine mi-a zis ceva de genu: Stiu ca nu ma iubesti, dar cred ca ceea ce simti tu pentru mine e mai mult decat prietenie, vad asta in ochii tai, simt asta cu buzele tale chiar daca ma respingi.Eu iti spun umil ca te iubesc cum n-am mai iubit pana acum niciodata... mi-a placut asa de mult declaratia asta incat cateodata stau si ma gandesc ce suflet trebuie sa ai sa poti supune asa ceva, doar ca mi-e nu-mi place de el... poate ca merita ceva mai bun...cineva care sa poata sa-i intoarca declaratia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De abia am cunoscut-o si i-am spus;-Cred ca o sa ne casatorim.Raspunsul ei in prima faza a fost ca a scapat farfuria din mina iar cea ce m-a facut sa cred ca sint pe drumul cel bun a fost o declaratie soc;-Tu esti in toate mintile? Declaratie mai apropiata de realitate n-am mai primit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a sp asa "iti multumesc k existi, k ma faci fericit si pentru asta te iubesc"...si eu nu mai stiu ce i-am sp da oricum i-am sp cv dragut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi inceta sa te iubesc abia atunci cand un pictor surd va picta zgomotul produs de o petala de trandafir in caderea ei in oceanul de cristal.......sau poate nici atunci...

| Maxximilian a răspuns:

Am facut multe