| Tmcn a întrebat:

Care e diferenţa dintre a place pe cineva şi a te îndrăgosti? Sau care e punctul de la care poţi începe să crezi că simţi că e mai mult decât " a place ". Dau fundă pentru un răspuns concret.

4 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Cand te indragostesti simti caorice clipa petrectua fara iubit e irosita aiurea, ai furnici in stomac te infiori, devii neatent, ai senzatia ca totul e frumos in jurul tau, razi mult.

| xBya a răspuns:

Pai cand cunosti pe cineva, din start iti faci o parere si spui 'imi place/nu`mi place'. De la 'a placea' la 'a te indragosti' e cale destul de lunga. I mean, exista persoane de care iti place si atat, nu te indragostesti de oricine. Cand incepe a doua faza (indragostitul) deja vrei mai mult decat o simpla prietenie. Comprende?

| justadream94 a răspuns:

Pai este o mare diferenta..cand iti place de cineva iti place in special aspectul fizic.Cand incepi sa te indragostesti este deja ceva diferit.tii mult mai mult la acea persoana, nu poti trai fara ea, simti ca e totul pentru tine, oricat ai vrea sa fii suparat p ace persoana nu poti, unora le piere si pofta de mancare cand sunt indragostiti. difere de la om la om.Incearca sa iti imaginezi viata ta fara acea persna si iti dai seama ce sentimente ai pentru ea.

| bybyshor18 a răspuns:

Pai atunci cand esti in stare de orice pentru o persoana... atunci inseamna ca il iubesti...si ca esti dispusa sa lupti pentru el chiar daca stii ca nu vei castiga...sa iti doresti cu adevarat sa fie al tau...iar a place...e doar o atractie fizica fata de acea persoana...sau te atrage comportamentul lui/ei