| Elena1234456 a întrebat:

Te poti indragosti de o persoana care nu iti place fizic?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu te urmaresc, dar imi este imposibil sa nu observ ca dai raspunsuri aberante de fiecare data cand raspunzi.

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Personal nu mi s-a întâmplat!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Da,te poti indragosti lejer

| Holocaust a răspuns:

Eu nu cred asta.Fie ca vrem sa recunoastem sau nu, aspectul fizic are si el importanta sa.Si nu-i vorba de superficialitate aici, dar cand vine vorba genu' ala de relatie...chiar nu se poate fara putina atractie.

| AleXisAleXis a răspuns (pentru Holocaust):

Hai sa fim seriosi acum. Nu te poti indragosti de cineva care arata in ultimul hal. Care nu te atrage deloc! Oricat de mult iti place sufletul lui cand deschizi ochii acel suflet bun nu mai are importanta. Dar un fizic acceptabil si un suflet frumos = o relatie frumoasa de durata

| Holocaust a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Pai si eu ce-am zis?

| AleXisAleXis a răspuns (pentru Holocaust):

Acelasi lucru. Ce sari asa pe mine? laughing mai sa-mi dai si una

| Holocaust a răspuns (pentru AleXisAleXis):

straight face Ma gandeam ca mi-ai dat reply din greseala.Si inca mai cred asta.In fine...

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Cu siguranţă da! Eu am patit-o.
Era o fata, Eliza, din Caransebes, care era foarte buna la suflet.Era pura.nu era o pitipoanca, sau vreo obsedata de aspectul fizic.Imi vorbea mult de Dumnezeu, dar in familia ei, nimeni nu era pocait.Si nici foarte credinciosi...
Si m-am indragostit de sufletul ei.Dar cand am vazut cum arata, mi-am dat seama ca de aceea era asa...Nu era foarte urata, dar era exact ceea ce mie nu-mi placea la o fata...Apoi..cu timpul, ne-am pierdut.Nu stiu care a fost vinovat, dar tare as vrea sa mai pot vorbi vreodata cu ea, pe mess, pe facebook. Oriunde!

| Vvistula a răspuns:

Da insa nu i-as spune niciodata si nici nu i-as da vreun semn.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca da. Pe internet poti sa te indragostesti foarte usor de cineva pentru felul lui de a fi, dar o intalnire fata in fata sa iti demonstreze ca din punct de vedere fizic nu te atrage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Cum toate piţipoancele şi toţi gibonii din ziua de azi se îndrăgostesc de persoane de sex opus doar datorită aspectului fizic, la fel de bine o persoană se poate îndrăgosti de altă persoană pentru aspectul moral al acesteia.

| NuMaContrazice a răspuns:

Mai greu dar da...de ce nu...

| Keith a răspuns:

Nu,cel putin in cazul meu,ca sa te indragostesti de o persoana,categoric trebuie sa te atraga fizic,sa apara acea scanteie, dupa care o data cu trecerea timpului, acea scanteie se transforma in flacara, si nu te mai intereseaza asa mult fizicul, dar la prima vedere dupa parerea mea fizicul te atrage.

| AleXisAleXis a răspuns:

Cu siguranta te poti indragosti de cineva care nu iti place fizic, are acel ceva special si nu poti sa-ti iei ochii de la acea persoana. are un zambet dulce chiar daca nu este vreun model. Aceste relatii tin mai mult decat una cu atractie fizica. atractia fizica tine pana gasesti una mai frumoasa ca aceea pe care o ai in momentul de fata.

| Andandut a răspuns (pentru AleXisAleXis):

Felicitari pentru felul cum gandesti! Ai un suflet superb happy

| AleXisAleXis a răspuns (pentru Andandut):

Multumesc Andandut :*

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Ce treaba are banii cu fizicul?

| Oana92 a răspuns (pentru zeulzamolxe666):

Cum se face ca nu a fost inca anulat contul tau?

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru Oana92):

Pentru ca respect termenii si conditiile! de ce intrebi?

| Oana92 a răspuns (pentru zeulzamolxe666):

Toate raspunsurile tale sunt absurde sau date la misto.

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru Oana92):

Nu stiam ca am admiratori..scuze,urmaritori!

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru Oana92):

Iti multumesc pentru aprecierea raspunsurilor! da, intr-adevar ele sunt scurte si edificatoare.

| Oana92 a răspuns (pentru zeulzamolxe666):

Nu te urmaresc, dar imi este imposibil sa nu observ ca dai raspunsuri aberante de fiecare data cand raspunzi.

| AndaVr a răspuns:

Clar daca nu iti place fizic iti place moral, sufletul lui pana la urma frumusetea interioara e cea mai importanta nu inteleg de ce toata lumea pune cont pe aspectul fizic nu el e cel important pana la urma poti sa te indragostesti de un baiat frumos si cand ajungi sa il cunosti iti dai seama ca de fapt nu te-ai indragostit de el ci de aspectul lui.

| ORDKEO a răspuns:

Nu

| vivigreen a răspuns:

Ce intrebare controversata. Eu zic ca se poate, de ce nu? Ce, persoanele care nu arata bine nu pot fi extraordinare pe interior? Probabil acele persoane au mult mai mult bun simt, sunt generoase, speciale, talentate si trebuie apreciate..Nu are rost sa te gandesti la asta, atata timp cat acea persoana te face fericit/a.

| Mufilici a răspuns:

Da, dar totusi nu, posibil iti place vocea lui, felul in care gandeste, insa, nu tine, atunci cand o sa il vezi o sa o iei la fuga, cel putin asa mi s-a intamplat mie._.

| pro a răspuns:

NUUU!

| Bubi19 a răspuns:

Da. Daca chiar începi sa o/îl iubești pentru ceea ce e în, interior atunci de la un moment dat îl vei accepta și fizic.

| ORDRaluca a răspuns:

Da, dar daca veti avea o relatie nu cred ca va tine mult sau vor fi diferite discutii daca te vei lasa influentata de parerile prietenilor si prietenelor. Daca iti va pasa doar de voi doi si atat, nu cred ca te va mai interesa asa de mult fizicul, ci mai mult cum va intelegeti.

| merylu333 a răspuns:

Din propria experienta iti spun sigur ca da! Nu uita frumusetea exterioara e trecatoare!