| diana22 a întrebat:

Care e secretu unei relatii frumoase si de durata, pana la adanci batranete?

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ingredientul de baza e iubirea.
Urmeaza increderea,sinceritatea si respectul.
Impaneaza cu comunicare,presara ras,zambet, surpriza, bucurie, asezoneaza o picatura de compromis si reteta e gata.
Acum, iti ramane doar sa gasesti persoana ideala cu care sa aplici reteta...happy

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Apetisanta reteta! Veche de cand lumea, si totusi, din ce in ce mai putini o gusta.Se gateste cu o imensa iubire, si se serveste la fel. Din pacate, multi au ramas la stadiul de Neanderthal, si chiar daca o gasesc gata preparata, ei tot vor sa rumege numai paie. Oare de ce?

| greece12 a răspuns (pentru foxsilver):

Paie...ma duci cu gandul la magari, la rumegatoare in general, poate fi micul raspuns pe care-l ceri...happy

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

rolling on the floor

| Dash a răspuns:

Incredere
Respect
Iubire

| ColaCola a răspuns:

Incredere
Respect
Iubire
Egalitate
Intelegere
Sa stim sa lasam de la noi din cand in cand
Restul vin de la sine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Secretul este ca cei doi soți să fie compatibili, să nu lase ca certurile si gelozia să le destrame mariajul, și atît el cît si ea să nu flirteze cu altul/alta.

| lauru a răspuns:

Ceea ce iti doresti e greu dar se poate realiza.este foarte usor sa formezi o relatie dar foarte greu sa o pastrezi.o sa iti dau aici doar cateva chei care cu siguranta iti vor prelungi relatia dar ceea ce o face sa dureze toata viata este i iubire reciproca ff mare, dublata de o compatibilitate ff buna din mai multe puncte de vedere.deci,este f important sa urmariti amandoi sa va maturizati, si aici ajuta f mult o atentie permanenta asupra unor lucruri aparent minore:egoismul, madria prosteasca, orgoliul.aceste lucruri aparent minore pot macina o relatie, deci urmariti sa nu le da-ti curs niciunul dintre voi. apoi, urmariti sa iertati celuilalt greselile pe care le face si e important sa va cereti iertare din suflet cu sinceritate.un alt aspect foarte important este acela de a nu locui sub nicio forma impreuna, iar daca chiar nu se poate atunci e absolut necesar sa aveti camere separate, si sa aveti si vietile voastre independente, nu tot ceea ce faceti sa fie comun.acest aspect, locuitul impreuna este factorul nr 1 in ruperea relatiilor sau banalizarea lor.alt aspect ff important este sa savurati momemtele de dupa ce faceti dragoste fiecare separat in camera lui cat mai departe unul de celalalt.se numeste efectul de avalansa si are un rol esential in cresterea iubirii dintre cei doi.insa aceasta dupa minim 10 minute de postludiu, adica dupa ce ati facut dragoste macar 10-15 minute sa fiti impreuna, sa va mangaiati, va tine-ti in brate, va soptiti vorbe de iubire, etc, este ff important.iar daca cu adevarat dragostea dintre voi este esentiala pentru amandoi si chiar va doriti pentru toata viata unul pe calalalt atunci studiati despre continenta sexuala si cu siguranta dragostea dintre voi va dainui.va urez succes!

| irina_8165 a răspuns:

Incredere este pe primul loc dragoste din ambele parti seriozitate atunci cand trebui respect reciproc afectiune si intelegere de comun acord... altceva thinking iubire si fericire deplinahappy

| Spartanul07 a răspuns:

Alba ca Zapada... doar in povesti draga... nu te poti indragostii la 14-25de ani pe viata

| Azµre a răspuns:

Relația :
1)Siceritate
2)Incredere
3)Sprijin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicare,sinceritate,fidelitate,incredere si mult noroc in compatibilitate.

| CRISS69TM a răspuns:

Sa iubesti pe cine trebuie.

| dru1darius a răspuns:

Si sinceritatea

| CarmenElenaa a răspuns:

Iubire; incredere; sinceritate; fara a fi glos/geloasa happy

| Possible a răspuns:

Incredere si sinceritate "reciproca".

| WhisperSsS a răspuns:

Nu toti folosim aceeasi reteta desii toti simtim acelasi sentiment. Secretul sta doar in mainile talewinking... Daca vei alege baiatul potrivit il vei descoperi numai decat.
Doar noi putem scrie aceasta reteta.
Varianta mea :
1. Un strop de sinceritate
2. Un kg de incredere
3. Doua lingurite de respect
Si cel mai important ingredient
O punga mare de dragostee :X

Sper sa iti scrii si tu o reteta care sa functioneze. Ai grija de tine!

| Alex_7039 a răspuns:

Increderea * :X

| Alexa0000 a răspuns:

Simplu : IUBIREhappy