| angy_5211 a întrebat:

Care este cea mai buna marca de prezervative, care daca sunt folosite corect sa nu se rupa? Pot fi prezervativele singura metoda de contraceptie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pot fi, insa e mai bine sa folosesti si metoda calendrului daca ai menstruatia regulata, eu am folosit mereu durex, si entrax uneori pentru extra dar e ai bine sa gasesti unul care sa fie confortabil pentru amandoi si daca le folosesti corect nu se rupwinking

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Pe cuvantul meu daca partenerul a folosit vreodata prezervativ atunci cand am facut sex, ce sa simt, "o bucata de cauciuc care imi freaca vaginul"...scuza-mi exprimarea... dar la mine a functionat perfect Metoda calendarului...altceva nimic.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@elena ma uimeste exprimarea ta avand in vedere ca pana acum te credeam femeie fina si la locul tau!

Mai exista pastila de a2a zi, anticonceptionalele.

daniela
| daniela a răspuns:

La noi Durex

| lostcontrol12 a răspuns:

Durex clar. facem reclama gratis noi aicihappy

| rebeca a răspuns:

Prezervativele sunt singura metoda de contraceptie impotriva bolilor cu transmitere sexuala.Insa daca ai o relatie stabila si iubitul tau e "curat" din pct asta de vedere, iti recomand anticonceptionalele.Sunt la fel de sigure ca si prezervativul.

| hashe86 a răspuns:

Prezervativele nu sunt singura metoda de contraceptie, dar sunt singura metoda de aparare impotriva BTS(boli cu transmitere sexuala). anticonceptionalele, steriletul, calendarul(desi nu foarte exact mereu) acestea mai sunt metode de contraceptie.
cat despre prezervative, majoritatea cu un pret rezonabil sunt ok, atata timp cat nu sunt expirate, ambalajele alterate. pe cele foarte ieftine evita-le, mai bine un ban in plus ca doar e vb de sanatatea ta.

| cristi27 a răspuns:

Durex cred ca sunt cele mai bune si in plus sunt si cu aromelaughing

| abis a răspuns:

Prezervativele nu singura metoda de contraceptie, insa sunt cea mai sigura metoda - cu o "rata de esec" undeva pe la 2% happy

Metoda calendarului, coitus interuptus ori altele de genul asta au o rata de esec mult mai ridicata, asa ca nu te baza pe ele.

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Durex este cea mai bune marca si nu numai in ramania ci si in italia si sa nu faci niciodata greseala sa iei anticonceptionale ca este o mare prostie intr-adevar este bine sa te feresti de sarcini nedorite dar iti poti distruge organismul

| just4fun_8801 a răspuns:

Hmm... durex ar fi cea mai buna la noi
metode de contraceptie sunt destule de la anticonceptionale si pastila de a 2-a zi pana la steroizi (testosteron) care la barbati produce sterilitatea temporala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durex, variantele Extra Safe si alea cu menta. Ai grija si astea se pot rupe daca nu esti excitata suficient. Poti folosi in plus lubrifiant, dar ai grija sa fie din comert, nu ulei, crema stiu eu ce pentru ca poate eroda prezervativul. Succes

| latinu a răspuns:

Durex... dar durex perform este clasa de varf calitativ