| Mihaela_Adina_1999_FeDs a întrebat:

Care este cea mai buna metoda contraceptiva?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Abstinenta totala este ce mai buna si sigura metoda contraceptiva!
Toate celelalte au marja de eroare de 5-10%

| corbulalbrosu a răspuns:

Cele mai eficiente si sigure metode contraceptive sunt oferite si asigurate de acele produse care actioneaza pe baza de hormoni cum ar fi : pastilele anticonceptionale (AC) care ofera si garanteaza o protectie de peste 99, 2%, Inelul intravaginal NuvaRing care ofera protectie de peste 99, 5% si/sau implanturile subdermice : Implanon care actioneaza 3 ani sau Norplant cu actiune continua de 5 ani. Multa sanatate!
https://www.contraboli.ro/implant-contraceptiv-subdermic-cu-progesteron/

| mihai69 a răspuns:

Abstinența. 100% sigură.

| Holiday a răspuns:

Depinde. In cadrul unei relatii stabile, sau macar semi-stabile pilulele anticonceptionale. Daca e vorba de aventuri, prezervativul. Te fereste si de alte lucruri.

| alina2k18 a răspuns:

Abstinenta!

| Basilievski a răspuns:

Pumnul in stomac sau impinsul pe scari