| nobody_9468 a întrebat:

Care este cea mai sigura metoda contraceptiva?
Voi ce folositi?
batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Prezervativ+anticonceptionale si pilula de a doua zi pentru orice eventualitate

5 răspunsuri:
| elyssa20 a răspuns:

"Contracepţia este un lucru serios. Nu trebuie să ne informăm despre metodele contraceptive la prieteni, la colţ de bloc sau în farmacie. Medicul ginecolog sau cel de planificare familială este cea mai indicată persoană care să îţi spună care metodă de contracepţie ţi se potriveşte cel mai bine. şadar, în urma acestora medicul specialist prezintă pacientei mai multe metode şi, în funcţie de preferinţe sau de buget, femeia alege ce metodă va folosi.eu una am folosit anticonceptionale, dar acum am renuntat pentru ca as vrea un bebe.bafta multa si popici.:*

| claudiea79 a răspuns:

Prezervativul este cel mai sigur. pilula poti sa uiti sa o iei. pentru pilula trebuie sa mergi la doctorul gonecolog. si trebuie sa ai ciclu menstrual regulat ceas. pilulele pot sa te ingrase.deregleaza corpul si tiroida.

| mikaela25 a răspuns:

Anticonceptionale. le iau de 4 ani si sunt foarte sigure.nu m-am ingrasat de la el.sunt la fel. pup

| SweeTLemon a răspuns:

Anticonceptionale. Le iau de 2 ani si nu m-am ingrasat defel de la ele.In cazul in care le iei dupa capul tau si nu mergi la medic, risti sa te ingrasi sau sa ai altfel de probleme happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e logic thinking cea mai buna metoda contraceptiva este PREZERVORUL (prezervativul) happybig grin