| chocolate27 a întrebat:

Ce metoda contraceptiva folosesti? Ti se pare eficienta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat eram cu prietena foloseam rpezervativ ( rar ) si in rest metoda retragerii. si da, pot sa zic ca functionat un an de zile, nu am avut surprize. totul e sa te poti controla si sa retragi la timp. si nu imi sariti in cap cu riscurile.

| Myst3ry a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Este foarte buna metoda :d dar bine spui sa se poata controla. este cea mai importanta chestie la metoda asta. :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer o prefer pentru ca ambii eram nemultumiti de prezervativ. am incercat toate brandurile ce se gasesc in farmacii, si absolut toate "ne incurcau" happy. daca baiatul poate sa se controleze, nu ar trebui sa ai probleme. ai grija doar cand ovulezi, atunci e bine sa o faci cu prezervativ ( iti dai seama de ovulatie in zilele in care ai mucus mai gros la nivelul cervixului ). nu te lua dupa pustoaicele de 15 ani ce se cred experte, daca ai nelamuriri poti sa intrebi linistita orice, te ajut ca sunt student la medicina si chestiile astea ma cam preocupa.