| Crysty_9003 a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de contraceptie?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cea mai buna metoda de contraceptie este intr-adevar abstinenta.
Dar,ca sa fim practici,e bine sa folosesti o combinata,prezervativ si anticonceptionale sau prezervativ, spermicid si metoda calendarului, etc!
Metodele de contraceptie sunt destule.Dar nici una in afara abstinentei nu are procent de 100%,combinand insa cateva,una, doua, creste factorul de siguranta!

| Crysty_9003 explică (pentru greece12):

Si daca folosesc prezervativ si act sexual intrerupt? exista sanse sa ramana?

| greece12 a răspuns (pentru Crysty_9003):

Daca se rupe prezervativul, ce faci? Deci, nu e bine.Alta varianta.

4 răspunsuri:
| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Este abstinenta.Adica sa nu faci sex.Merge 100%

Sper ca te-am ajutat happy

| xSunriseX a răspuns:

Prezervativul.