| BoOoMbOnik a întrebat:

Care vi se pare cea mai buna metoda contraceptiva pe care o folositi? Inafara de prezervativ si anticonceptionale.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Chiar daca risc, eu ma bazez intotdeauna pe metoda calendarului

| AikkoxD a răspuns:

Abstinenţa e cea mai bună.

| YqLmX a răspuns (pentru AikkoxD):

N-ai să vezi aşa ceva la tinerii din ziua de azi! laughing

| unarab40 a răspuns:

Depinde de sensibilitatea penisului,,,, f sensibil inseamna prezervativ e bun,,, cu multa durata e bine cu anticonceptionale

| h3r a răspuns:

Aia și aia.

| GigiMenta a răspuns:

Astea sunt cele mai bune nu exista altele mai bune.

| BoOoMbOnik explică (pentru GigiMenta):

Stiu ca astea sunt cele mai bune, dar eu am intrebat care metoda in afara de acestea vi se mai pare buna, exista si alte metode cum ar fi retragerea penisului inainte de ejaculare

| GigiMenta a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

Cum zici tu dar riscul este mai mare daca procedezi asa

| BoOoMbOnik explică (pentru GigiMenta):

Nu am spus ca procedez asa, pur si simplu ti-am exemplificat ca exista si alte metode folosite de oameni nu doar acestea doua care sunt cele mai bune

| GigiMenta a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

Atunci de ce ai mai postat intrebarea daca stiai deja raspunsul?

| BoOoMbOnik explică (pentru GigiMenta):

Nu era vorba de nici un raspuns aici, era vorba de parera oamenilor. In fine! La revedere!

| MadaSweet18 a răspuns:

Foitele chinezesti
Metoda calendarului.
Foitele chinezesti nu sunt foarte sigure, la fel si metoda calendarului.
De la anticonceptionale se poate intampla sa nu mai poti sa faci copii nici dupa ce te opresti din consumul lor.

| DaSuntAnonima a răspuns:

Cea mai buna metoda este ABSTINENTA

| sukableasuka a răspuns:

Castrarea