| xibalba a întrebat:

Care este cel mai important lucru pe care l-ai invatat iubind?

Răspuns Câştigător
| level8 a răspuns:

Sa iert, sa inteleg, sa fiu sincer, sa fiu mai bun, sa pretuiesc clipe de neuitat primul sarut, prima intilnire...

40 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa fiu atent, delicat, altruist, devotat, generos, intelegator, protector.

| Razvan a răspuns:

Ca timpul trece mai repede cand iubesti si esti fericit

| SweetCandy a răspuns:

Ca este singurul sentiment care scoate tot ce e mai frumos din oameni, iubirea sincera nu se poate compara cu altceva.Cand iubesti simti ca esti cel mai puternic!

| Sara a răspuns:

Sa nu minti!

| simoSTAR a răspuns:

...ca trebuie sa te bucuri de lucrurile marunte pentru ca mai tarziu iti vei da seama ca erau lucruri mari, ca trebnuie sa pretuiesti o persoana cat o ai, pana nu va fi prea tarziu.

| simoSTAR a răspuns:

@micadoctorita, nu crezi ca afirmatia ta suna a cliseu? de ex... daca iubesti dar nu iti este impartasita iubirea, tu tot esti fericita? ma indoiesc...

| simoSTAR a răspuns:

Ati dat voi stupid, dar nu stiu cati dintre voi daca iubiti si nu va este impartasita iubirea, sunteti fericiti.atunci cand treci prin asa ceva tinzi sa reprosezi ca tu il iubesti si el nu, suferi...asta numiti voi fericire?

| simoSTAR a răspuns:

Si daca tot ai dat stupid, spune-ti pct de vedere, nu?

| simoSTAR a răspuns:

@micutadoctorita, ma bucur ca ai parte de o iubire impartasita.sunt sigura ca nu este nimic mai frumos...asta inseamna sa simti ca traiesti! sarbatori fericite

Shin
| Shin a răspuns:

Nu iubi niciodata mai mult ca eawinking
Shin

| Victoria a răspuns:

Nu vorbesc din experienta, insa consider ca cel mai important lucru intr-o relatie bazata pe iubire reciproca e increderea.

| yuli10 a răspuns:

Sa nu iti para rau ca s-a terminat, ci sa te bucuri ca s-a intamplat.

| georgiana a răspuns:

Daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste din toata inima.

| theodoraafi a răspuns:

Cel mai important lucru?
ca oricat ai iubi pe cineva ajungi sa il ranesti fara sa vrei...

| lostcontrol12 a răspuns:

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca, tot ce poti face este sa fii o persoana iubita, restul... depinde de ceilalti. Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie, altora s-ar putea sa nu le pese.

Am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti-e "dor si doare".

Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.

Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate.

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci PE CINE ai.

Am invatat multe...si mai am inca foarte multe de invatat...

| devilll a răspuns:

Ce-am invatat si ce am patit!
E ca am iubit degeaba 4, 5 ani si au trecut aproape 2 ani de atunci si inca n-am puterea sa iubesc!
Sper ca data viitoare sa deschid ochii mai bine

| daniDeeDee a răspuns:

"I'll never stop believing!"

pe asta merg in viata " in iubire" mai precis. happy

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Că într-o iubire, oricât de mare şi de adevărată, balanţa nu e niciodată dreaptă, întotdeauna unul va iubi mai mult decât celălalt, va dărui mai mult, va ceda mai mult, va pierde mai mult...chiar dacă acel "mai mult" n-are la început decât greutatea unui fir de nisip, la final va atârna ca o piatră de moară.

| Andraa_3088 a răspuns:

Ca orgoliul meu prea mare imi putea strica relatia. Am invatat sa mai las de la mine. Sa evit certurile si sa profit de timpul petrecut impreuna. Si e foarte bine asa, astept nunta love struck

| Doa'Do a răspuns:

Fericire pe moment, durere o data cu trecerea timpului.

| selecta a răspuns:

Deci cat va fi dragostea de mare nu trebuie sa devii sclavul nimanui in cinstea acestui sentiment caci aceasta emotie este dezlantuita si nu inlantuita cum de multe ori se confunda si se pierde astfel esenta iubirii

| daniella_4528 a răspuns:

Ca nu in orsice caz el te apreciaza...

| anda1313 a răspuns:

Sa spun adevarul intotdeauna, cat mai delicat posibil. Oricum adevarul doare, de ce sa il ranesti pe celalalt si prin modul dur de a i l zice.

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Iubind am intrat intr-o lume diferita.in al 9 lea cer cum se zice. unde totul este permis. cel ce iubeste sh este iubit este ''bogat". dar si cand suferi simti ca lumea se sfarseste...ca nu mai ai pentru cine trai,,, dar ceea ce am invatat. iubeste si asa vei fii iubit

| andrada94 a răspuns:

Cel mai important lucru pe care l'am invatat e ca dragostea doare dar niciodata nu trebuie sa iti para rau pentru ceea ce ai facut.
:d

| Bellisima a răspuns:

Sa inotlaughingserioslaughingrolling on the floor

| ştrumf_8528 a răspuns:

Sa nu renuntz niciodata happy

| simona_1150 a răspuns:

Ca doare mai rau decat orice altceva pe lume. Si ca lasa rani adanci si..."rauri de lacrimi amare".

| manndarina a răspuns:

Ca nu exista dragoste adevaratahee hee