| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care este cel mai important lucru pe care l-ai invatat de la viata?

14 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ca viata ii frumoasa, yaya

| OnuOnulică a răspuns:

Că nu trebuie să ai încredere în anumite persoane și câteodată fiecare e pe cont propriu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca esti singur.

| RainmakerX a răspuns:

Nu conteaza de cate ori pici... conteaza de cate ori te ridiciwinking

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Am invatat multe lucruri importante de la viata in timpul asta.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ca nu trebuie sa ai incredere in nimeni. Si ca poti avea subiecte comune si cu cel mai josnic om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu am incredere in femei laughing

| JetBlueJet a răspuns:

Ca iti poti gasi marea iubire chiar si in capatul celalalt de tara/lume.
big grin

| DeathOfDreams a răspuns:

Deși am o vârsta destul de fragedă, am învățat destul de multe, nu pot să mă limitez la un singur lucru important.
Dar cred că singurul lucru care mi-e întipărit în minte, e faptul că oamenii întotdeauna pleacă, așa că trebuie să înveți că singurul lucru pe care-l ai ești tu și că în viață nu contează cât de multe pierzi, contează să nu te pierzi pe tine însuți.

Ești singur, ești pe cont propriu în lumea asta. Așa că trebuie să fi independent, să nu depinzi niciodată de nimeni.

Totodată, să nu devi niciodată un personaj secundar în propria ta poveste.
Am învățat că dacă iubești oamenii și-i ajuți mereu, nu faci o lume mai bună. Uneori, iubești atât de mult o persoană cu tot ce ai și încerci s-o faci atât de fericită, încât uiți că și tu trebuie să fi fericit.
Și totuși, ajungi să iubești atât de mult o persoană și să dai tot ce ai iar într-un final ea pleacă, iar tu ai senzația că tot ce aveai s-a spulberat.

Un citat la care mă gândesc mereu
"Maybe we feel empty because we leave pieces of ourselves in everything we used to love"

Ah, da. Uitasem cel mai esențial lucru.
Să n-ai încredere în absolut nimeni.
Tot ce simți, tot ce gândești, toate lucrurile astea să le păstrezi ferecate în sufletul tău.
Mai târziu, poate vei găsi o persoană cu care să împartășești astea. Poate.
Să nu te oprești niciodată la o persoană doar fiindcă e "acolo". Mereu vine ceva mai bun, fiindcă mereu trebuie să mergi pe principiul "Sfârșitul unui lucru, e începutul altuia"
Omg, iar am deviat de la una la alta.
Oricum, am menționat câteva lucruri importante pe care le-am învățat pe parcursul acestor ani.

| BadAngel3 a răspuns:

Nu intreba.

| PogChamp a răspuns:

Cu suficienta putere de convingere poti sa faci pe oricine sa creada ce vrei.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Ca totul se termina intr- buna zi, sau noapte.

| AlexAndrei99 a răspuns:

Cel mai importat lucru pe care l-am invatat de la viata pana in momentul de fata este acela ca nimeni nu iti vrea binele in afara de familia ta (mama/tata/bunci). Toti ''prieteni'' sunt niste prefacuti, azi sunt buni cu tine si maine te vorbeste pe la spate. Eu merg pe un motto de acum incolo. ''Ti-a gresit, l-ai ars.''