| Lleahh a întrebat:

Care este ultimul lucru invatat in viata? Care este lucrul cel mai important invatat in viata?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

1.Nu poti sa schimbi un om daca el nu vrea sau un om nu se schimba niciodata pentru cineva decat daca simte ca asta il ajuta pe el.
2.Sa nu renunt niciodata la dorintele, visele mele pentru altii deoarece alti nu o vor face pentru mine si tot eu voi pierde timp, bani, iubire, tinerete...

| danay72 a răspuns:

În fiecare zi poti invata de la viata. Din fiecare situație fie pozitivă, fie negativă, poti sa înveți cum e bine să procedezi și cum e greșit, dar cel mai important e ca poti invata cum sa fii mai bun.Invinge răul prin bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimul nu stiu.Sa contez doar pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 a.m Dacă cineva se poartă ca şi cum nu îi pasă, crede-l.
Inima ta este castelul tau day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Everybody lies

| 393Dan a răspuns:

Din cauza ca oamenii sunt schimbatori si incontinuu evolueaza sau regreseaza, in dependenta de experiente, dupa parearea mea doar pe patul de moarte putem evalua obiectiv si realiza ce fel de oameni intr-adevar suntem. Deci cred ca asta-i ultimul lucru pe care il invatam in viata.
Ce tine de cel mai important lucru invatat, se spune ca doua cele mai importante zile din viata unui om, sunt: ziua cand te-ai nascut si ziua in care afli de ce. Succes!