| anonim_4396 a întrebat:

Care este difernta dintre dragoste si sex?big grin

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Întrebarea corectă ar fi trebuit să se refere la diferența dintre a face dragoste și a face sex. A face sex, este înțeles de cei care fac sex, ca un fel de sport, în care implicarea afectivă este minimă. A face dragoste implică, / presupune o implicare afectivă deosebită, fiind exact opusul lui a face sex. Inevitabil când faci dragoste faci și sex, dar nu asta este mobilul acțiunii. Diferă și modul de abordare, diferă foarte multe. Când faci dragoste nu folosești prezervativul ca modalitate de a nu face rost de boli venerice. Dar când faci sex ca aventură, tocmai că folosești prezervativul, ca modalitate de a nu face rost de boli venerice.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea are sentimente, sexul are bani la comandă!
Pa, pa.

| Narcis2007 a răspuns:

Dragostea=sex+sentimente,sexul e doar sex

| Kazimir a răspuns:

Exista cum sa nu: dragoste se scrie altfel decat sexul.

| ItsMyTime a răspuns:

Dragoste este atunci cand faci sex cu cineva la care ti de mult timp si il cunosti bine sex e cand te intanlesti cu cineva si ai o aventura
nu are nici o legatura cu prezervativul

| seby005 a răspuns:

Dragostea este ceva senzational,deosebit, minunat, pentru care pui suflet iar sexul e ceva animalic il faci pentru a te satisface (satisfacerea unor nevoi pur biologice)