| 0va_9916 a întrebat:

Care este difernta dintre sex si dragoste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sexul se face pe bani și la comandă, iar dragoste faci cu persoana iubită și împlinirea sufletească și trupească vine din lăuntrul tău.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sexul il faci cu o persoana oarecare din anumite nevoi trupesti. Dragostea o faci cu o persoana pe care o iubesti. Cand faci sex de multe ori este sex ocazional, adica faci sex cu o persoana si dupa poate nu o mai vezi niciodata pe cand dragoste faci cu o persoana pe care o cunosti foarte bine. Cand faci dragoste cu o persoana nu este doar o relatie de o seara superficiala pentru ca va avea un viitor.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sex se face cu o persoana oarecare, dragoste cu persoana iubita.

| Cryssy a răspuns:

Atunci cand faci sex e. ca si cum ai sta si ai vorbi cu cineca, ca si cum nu stiu... nu prea ti-ar pasa de ce se intampla.
Atunci cand faci dragoste pui si suflet.

| Leea1234 a răspuns:

Eu cred ca "dragoste"e atuci cand o faci cu persoana iubita(sotul, sotia, iubitul, iubita), iar sex este atunci cand o faci cu una\unul pe care ai intalnit-o de ex la discoteca si vrei sa-ti satisfaci poftele trupesti!

| julieta a răspuns:

Dragoste faci cu persoana iubita, si care te iubeste. iar sex fara a avea vreun sentiment fata de persoana respectiva.asta-i parerea mea happy

| miauu a răspuns:

Sexu il faci cu oricine
dragostea o faci cu persoana pe acre o iubesti

| udarb a răspuns:

Atunci cand faci dragoste... o faci cu persoana la care tii foarte mult... iar sexul pote fi asa de plictiseala

| blunts a răspuns:

Sexu aduce copii... Dragostea nu prea

| Adela_9686 a răspuns:

Sexul il faci cu o oarecare persoana, poate fi doar o noapte sau mai multe, se poate ajunge chiar si la iubire din asta, iar dragoste se face cu persoana iubita(poate fi persoana iubita doar din partea ta sau doar din partea cealalta) si de la asta se poate ajunge la sex, depinde de situatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sex nu faci decit sa te descarci iar dragostea te incarca emotional.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este un sentiment si sexul un organ genital cu care faci pi-pi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista. Sint persoane care cred ca este o diferenta, dar numai in imaginatia lor si numai pentru a delimita sexul cu o persoana oarecare de sexul cu persoana iubita. In realitate sexul este sex.