| KamiKaze31 a întrebat:

Care este marimea normala a penisului unui copil de 15 ani?
Flasca si in erectie.

FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea normala a penisului este cea flasca si nu fleasca, insa in aceasta stare nu se fac masuratori fiindca marimea/dimensiunea poate sa difere mult in functie de anumiti factori externi. Probabil ca te preocupa in primul rand marimea "sculei" tale doar pur teoretic din moment ce inca nu ti-ai inceput viata sexuala. Dar chiar si asa este mult prea devreme sa se poata da un raspuns care sa fie considerat ca fiind corect, deoarece la varsta ta abia a inceput adevarata dezvoltare a organelor genitale din punct de vedere al maturizarii sexuale. Pana cand tu vei deveni major, penisul tau s-ar putea sa mai creasca foarte mult dar exista chiar si posibilitatea de a stagna sau cresterea sa fie si una foarte mica, deci este prematur sa ne pronuntam pe o asemenea problema.In concluzie orice raspuns formulat pe aceasta tema poate fi gresit/incorect sau subiectiv inainte de a avea varsta de 20-21 de ani. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Alexuţ10 a răspuns:

Cand este "fleasca" - 3 cm
Cand este in erecti - 7 cm
big grin

| DanielRoleplaY a răspuns:

Cand aveam 15 ani cred ca avem in flasca 7-8 cm si in erectie 14-15cm dar acum am 16 ani si stiu ca in erectie am 17cm