| Jorgibusn029 a întrebat:

Care este perioada cea mai fertila la o femeie?
Este 100% șansă în perioada fertila ca o femeie sa conceapă un copil?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Sansele de sarcina sunt cele mai mari in perioada fertila, dar asta nu inseamna ca nu sunt sanse si in restul lunii, sunt, doar ca mai mici(atentie, nu inexistente!).

,, Sexul fără protecție este riscant indiferent de situație și poate duce la apariția unei sarcini nedorite în orice moment al ciclului menstrual, chiar și în timpul sau imediat după perioada menstruației. Foarte important de reținut este faptul că nu există un moment „sigur" al lunii, în care să poți face sex neprotejat și să nu riști să rămâi însărcinată, dar există momente în timpul ciclului menstrual în care femeia este mai fertilă și atunci sunt cele mai mari șanse de sarcină. '' -https://contracept-m.ro/blog/sex-neprotejat-dupa-ciclu/

| Cristi9997 a răspuns:

12 - 23 de ani.

| VoidEternal a răspuns (pentru Cristi9997):

laughing)) nu cred că la asta se referea. Cred că se referea la perioada lunii, raportată la ciclul menstrual.

| Cristi9997 a răspuns (pentru VoidEternal):

12 ani. taci ma.

| Jorgibusn029 explică (pentru VoidEternal):

Asa este ai dreptate

| VoidEternal a răspuns (pentru Jorgibusn029):

Nu sunt 100% șanse. E un proces destul de complex și se pot întâmpla multe.