| RAY a întrebat:

Care este principalul motiv pentru care nu ați dorit o avea relatie cu cineva dupa ce v-ati intarnit cu persoana respectiva?
Din cauza aspectului fizic
Din cauza caracterului
Din cauza statului social

41 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Din cauza aspecului fizic, a mai contribuit si caracterul, 10-20%!

| SG1995 a răspuns:

Aspectul fizic conteaza cel putin incipent, dar daca tipa respecta nu arata rau ( gen chiar urat), atunci as forma o relatie, mai ales daca femeia in cauza are personalite agreabila.
Pe scurt eu la o femei la aspectul fizic ma uit la 3 lucruri:
- culoarea parului
- aspectul fetei
- forma corpului
Daca una, sau doua din aceste criteri corespund standardelor mele, atunci e ok. Nu o sa fiu ipocrit fizicul e important, dar doar incipent, si asta e primul criteriu de alegere a unui partener deoarece pe prima chestie pe care o vezi la o persoana.
Mai apoi evident caracterul ma afecteaza, cat despre statutul social nu conteaza daca ar bun simt, am un prieten care n-a facut scoala din motive de sanatate, dar in schimb e educat, de bun simt, si nu e incult, spre deosebire de alte persoane cu scoala dar fara bun simt si cultura.

| RAY explică (pentru SG1995):

Man conteaza si valoarea noastra sexuala, gandesti ok, eu spun ca ai sanse sa isi gasesti iubita, poate si eu dupa ce slabesc si bag sala dar tot mic voi ramane, macar tu esti inalt

| Nemessys a răspuns:

Pai. daca a fi sa cunosc pe cineva, bineinteles ca prima data posibil sa fie aspectul fizic. Dar totusi asta nu ma opreste sa nu mai vorbesc cu acea persoana. Oricum, cu timpul cand ajung sa o cunosc din ce in ce mai bine si vad ce fel de persoana este pentru mine nu mai are asa mare importanta aspectul cum il avea la inceput. Deci... totusi, ii dau o sansa, vorbesc cu ea, acum sa fim seriosi, cat de urata poate sa fie acea persoana? straight face Daca e,, dracu in persoana" zic cu toata sinceritatea, nu pot sa am o relatie cu ea. Dar daca arata decent, gen. sa ma pot uita la fata ei, atunci da. Anyway, asta e vorba de o relatie. Dar ca sa fim doar amici, da, as accepta. Adica eu ma mai pun si in locul acelei persoane si imi imaginez ca din moment ce are un aspect fizic nu prea placut, imi dau seama ca este evitata de multa lume si ca nu prea are cu cine socialize. Si asa. de ce sa o evit si eu? De ce sa nu fiu bun si sa-i devin singurul ei prieten? happy Din moment ce are un suflet bun si ceva creier in capusorul ala, nu o resping cand vine vorba sa fim doar amici.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Dar daca ea ar spune ca ar vrea sex cu tine ce ai spune?

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Am 16 ani deci nu. laughing sunt sigur ca dupa mi-ar parea rau dupa. happy Adica am gandul ala ca vai de mine mi-am pierdut virginitatea la 16 ani. si dupa. cine stie unde-si deschide ea gura, afla lumea si na. ma simt prost (poate afla si mama si atunci sa vezi ce o incurc eu... ) rolling on the floor Asa ca mai bine stau cuminte + sa evit un mic accident.
Chiar daca mai am eu pofte uneori, dar pot sa astept straight face. Eu vrea sa ma vad cu bacul luat, nu dezvirginat.

| GoldenZenith a răspuns:

Caracterul și aspectul.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Dar daca acel tip avea caracter ok dar fizic respingator cum era?

| GoldenZenith a răspuns:

Probabil ar fi fost ok ca amic. trebuie sa fie o chimie și dpdv fizic. În general, iau o persoana pe bucăți, adică trebuie să îmi placa cel puțin două chestii la ea (ochi, zâmbet, par, construcția corpului etc ) ca sa pot spune că mă atrage fizic.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ma bucur ca esti sincera, dar sincer acum ipotetic vorbind daca mas intarni cu tine si numai mai place la fizic mi-ai spune si de ce nu ma placi? ca unele numai imi dateau un semn de viata de asta spun, intrebarea a doua tu ai baieti care sunt in zona prieteniei? si le dai sperante oarba sau le spui direct ca nu te atrag?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Ți-aș spune că nu ne potrivim atât de mult pe cât aș vrea.
Am amici, dar nu le dau speranțe aiurea laughing) le spun direct că nu îmi plac și asta e.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ma bucur ca nu esti genul ala de profitoare care da sperante false

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ai respins vreodata pe cineva din cauza carcaterului desi isi placea de el fizic?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Da. F multe persoane.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

E important sa isi placa si fizic dar si sa va intelegeti, ca daca e curvar nu ai ce face cu el

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

laughing) îți dai seama. Bat la el ca la fasole și după îl las in legea lui.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru nimportequi):

laughing să știi că sunt și tipe bătăușe. Eu sunt micuța de înălțime și nu sunt f corpolenta. Era mai mult o ironie.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru nimportequi):

Realizezi ca ala dintr-o palma o culca pe tipa cateva ore? Nu poti sa lovesti o femeie...nu te lasa inima sa faci asta, dar nici sa te lasi calcat in picioare de una nu e ok, chiar nu stiu ce cale de mijloc ar exista aici.

| GoldenZenith a răspuns (pentru nimportequi):

Ce peisaj frumos trebuie sa fi fost laughing)
Fetele. numai gura e de noi. Csf, n ai csf.

| Nemessys a răspuns (pentru nimportequi):

Mamaaa cata dreptate rolling on the floor)))))))))))). Deci vin cu atata tupeu la tine, te mai si injura, mai si ridica mana la tine fara niciun motiv bun, si tu daca ridici un FUCKING DEGET, iti zice : unde-i respectul fata de o fata?"

CE MA? Repesct? Deci tu sa ma faci in toate felurile si eu nu am voie sa ripostez?

Mai sunt unele care doar la,, fraieri" fac asta. Insa mai mult ca sigur o sa vina o zi cand o sa se dea mari in fata unuia nebun care e in stare sa le fata fara niciun regret. si dupa rip tupeu la fetita. Culmea e ca daca o fata enerveaza RAU DE TOT un baiat, deci se tot tine asa dupa el, il enerveaza pana nu mai stie ce e cu el ca asa i se pare fetei distractiv si el ii da una. gata. e handicapat, trebuie sa se duca la spitalul de nebuni, ahm. da-l in **** ma-si, nu stie de gluma, sau ce prostii mai baga ele. -_-

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru nimportequi):

Ce frustrant trebuie sa fi fost pentru saraca fata. Mai bine lovea sub centura. Sa vezi cum ii pierea orice urma de rânjet de pe fata tipului devil

| Nemessys a răspuns (pentru nimportequi):

O fata cand da intr-un baiat - OOO BINE FATAAAAAAA, TOT ASA! MAMA CA PALMA I-A FRECAT LA FRAIERU' ALA rolling on the floor))))))))))
Un baiat cand da intr-o fata - Ma animalule, nu ti-e rusine?

Si cica sa fim,, egali" Da frate... cu mintea asta inapoiata si fara pic de respect fata de altii, singur suntem noi egali. Prea multe fete si-o iau un in cap cu chestia asta si se cred de,, neatins".

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru nimportequi):

Eh. Îți dai seama că glumesc. Trebuie să fii sărit de pe fix rău de tot sa aplici asemenea lovituri.

| BlackRose03 a răspuns:

N-am cum sa stiu cum e o persoana pe interior cand o vad prima data.
Statutul social nu conteaza.
Si nu imi doresc relatii de orice tip cu persoanele din jur.
Stiu ca nimeni nu ma suporta, deci nu cred ca ar avea sens doar sa visez la o relație cu cineva, chiar si de prietenie.
Nu vreau sa am nicio relație cu persoanele din jur, indiferent de caracter, statut social sau fizic.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterului .Ti.am raspuns cu toata sinceritatea.

| crazypop a răspuns:

Aspect fizic de obicei, iar apoi caracterulwinking

| RAY explică (pentru crazypop):

De ce nu ai stat cu ea sa-i vezi sufletul daca fizicul ei te respingea?

| crazypop a răspuns (pentru RAY):

Mi-ai dat-o la sentiment rolling on the floor), mai de obicei pentru mine asta conteaza am intalnit foarte multe fete cu un suflet mare dar am ramas prieteni, se intampla de obicei sa te combini cu fata respectiva si dupa ce te desparti sa nu mai vorbesti ani de zile rolling on the floor), asa ca prieten pot vorbi oricand si mai ales daca are sufletul mare si e inimoasa, dragastoasa si toate cele bune mi-o doresc mai multa ca prietena si nu ca iubitawinking

| RAY explică (pentru crazypop):

Ti-am atins sufletetul man, ma bucur ca esti sincer, nu ca uni sufletul conteaza

| crazypop a răspuns (pentru RAY):

Mersii boss, te pup :*

| RAY explică (pentru crazypop):

Nici o aventura nu ai accepta?

| crazypop a răspuns (pentru RAY):

Aventuri acceptăm toţi să fim serioşi rolling on the floor)
Dar cel mai bine e să fiţi tot la fel de apropiaţi si dupăwinking

| RAY explică (pentru crazypop):

Deci o aventura ai accepta cu una urata inteleg

| crazypop a răspuns (pentru RAY):

Dacă am fi prieteni foarte buni de foarte multă vreme şi acest lucru nu ne-ar afecta ok, dar dacă ne-ar afecta mai bine nu, avem atatea fete cu care sa facem ce vremwinking