| RAY a întrebat:

Credeti ca baieti singuri sunt din cauza aspectului lor sau din cauza personalitati? ati intarnit fete frumoase sau baieti frumosi care sa se chinuie sa gaseasca pe cineva?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Mai mult din cauza aspectului fizic. Adica sa fim serios, dupa cum sunt si (...) de pe Facebook cu
(y) - Parere, nota, sansa
SAU!
Caut gagiu, cine se ofera? big grin
Bineinteles ca in astfel de situatii se uita la poza de profil, nu mai intra in discutie cu persoana respectiva sa o cunoasca, sa vada cum e, etc. N-ai sa vezi asa ceva... tongue Se uita la poza, e frumos, gata, nota 10, sanse 100%, hai sa fim impreuna, ca doar ce. asta conteaza, frumusetea. Urmatoarea zi ne si @&*! Ca de ce nu? Of... prostia din zilele de azi.
Dupa parerea mea, baietii singuri sunt mai cu bun simt si cu un nivel de inteligenta mai mare fata de altii Pentru ca nu se iau dupa ceilalti sa fie ceva gen,, Vai, toata gasca mea are gagica, da vreau si eu, de ce sa fiu eu singurul prost fara ***, ma fac de ras" Intelegi ce zic, nu? Deci, exista si genul ala de baieti care asteapta dupa ce termina liceul/ facultatea, iar abia de atunci isi cauta jumatatea. Sau mai sunt unii care chiar ii dezavantajeaza rau de tot aspectul fizic si nu au nici o sansa. Adica sa fim seriosi, astazi, poti sa spargi si toate bancile din oras, daca esti frumos, trag toate **** la tine. ( nu din cauza ca ai bani rolling on the floor ) Putini sunt apreciati daca in interior se afla o inima mare, dar la exterior, o fata decenta (nu urata, decenta, adica asa si asa). Ma rog, treaba fetelor, daca vor golani, aia e. Si dupa se intreaba de ce maine-poimaine, se trezesc cu ceva in cap rolling on the floor)). Prostia chiar doare. (iar in cazul asta, doar in adevaratul sens al cuvantului) Dar asta e, daca-s proaste si nu stiu sa-si aleaga un baiat cumsecade... Inainte baietii, aproape tot la fel de salbatici erau, dar fetele fix invers, fara fite si cacaturi de genu cum este in ziua de azi. Si baietii ca sa le atraga, se comportau frumos, nu mai injurau, nu mai erau agresivi, erau cu totul si cu totul alte persoane in preaja fetelor si asa baietii din cauza ca-si petreceau din ce in ce mai mult timp cu fetele, se mai potoleau si nu mai erau la fel de agresivi ca inainte sa le cunoasca. Pe scurt, femeia mai imblanzea baiatul. Dar acum @*(! Ca si astea sunt asa intepate in cur. Nu le intereseaza daca fumeaza, daca beau, daca injura. NOOOO, tot e baiatul perfect ^_^. Sper ca te-am lamurit happy

| RAY explică (pentru Nemessys):

Dar vezi tu fetele spun altceva ca sufletul conteaza ca aspectul fizic nu conteaza, indiferent cum arati o poti avea si pe selena gomez doar daca ai suflet bun, culmea ca tipi populari nu sunt asa cum spun ele, ce sens au minciunile astea?

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Hai intr-un fel sa fim si putini seriosi. Conteaza si aspectul fizic maxim 20%. Sa zicem ca un baiat are o groaza de calitati, dar arata mai rau ca naiba. Cine-l vrea? O fi el cu o fi, dar totusi atat timp cat te uiti la fata lui si iti vine sa vomiti, e alta treaba...

| RAY explică (pentru Nemessys):

Parera mea conteaxa aspectul fizic 100% de ce? un exemplu o fata vede doi baieti unu urat altul frumos il va alege pe cel frumos cu care sa discute indiferent de ce personalitate are cel urat nu va avea sansa sa dovedeasca personalitatea lui, si in cazul nostru e la fel vedem una frumoasa am vrea sa o avem nu ne pasa ca e proasta, pe bune care barbat isi pune iubita la un test de iq? sau care femeie?

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Nu isi pune, doar ca-si da seama pe parcurs cam cum ii merge mintea.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Asta e altceva eu vb de prima impresie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Cu toate ca stiam toate lucrurile pe care le-ai spus aici, nu m-am putut abtine sa nu citesc pana la capat. Pentru mine este foarte important sa vad oameni care inca mai gandesc si inca mai stiu care sunt adevaratele valori ale acestei lumi...Nu vreau sa stiu daca voi sunteti sau nu ultimul motiv al meu pentru care inca mai sper ca lumea nu poate merge la nesfarsit spre rau. Vreau sa stii ca te stimez si din partea mea ai tot respectul. Pace!

16 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Aspectul fizic influenteaza personalitatea viitorului adult asa ca pentru oamenii cu un aspect fizic frumos sunt mai multe sanse sa-si dezvolte o personalitate mai placuta, prin urmare cei singuri, de obicei, cum e si cazul meu, au deficiente atat la aspect cat si la personalitate.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Din pacate asa e

| Florentina9210 a răspuns:

Eh, sunt si baieti/fete care considera ei, in mintea lor, ca nu se compar cu ceilalti si nu se incadreaza nimeni in ''cerintele'' lor. Eu cred ca mai mult sufera de ei, sau pot avea si o oarecare dereglare mintala.

Răspuns utilizator avertizat
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut,personalitatea are si ea un rol important, de exemplu: degeaba arata bine daca nu stie sa se comporte. Problema este ca toti asteapta minuni dar nu fac nimic in sensul asta.

| RAY explică (pentru MrCaNaByS):

Dar prima oara te atrage aspectul fizic, eu de asta vb

| Dusken01 a răspuns:

De obicei conteaza cum te porti cu ele

| RAY explică (pentru Dusken01):

Aia din zona prieteniei se comporta Facebook cu ele

| Remus93 a răspuns:

Da sunt mulți băieți singuri, mulți dintre ei foarte frumoși dar problema poate fi și lipsa banilor... fetele in ziua de azi caută băieți cu bani...am