| TheQueen1 a întrebat:

Care este varsta ideala pentru inceperea vietii sexuale?

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Cand iti canta cocosul si cand ciripeste pasarica

| RAY a răspuns:

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista asa ceva. Fiecare dintre noi suntem unicate si ne comportam diferit in functie de personalitatea cu care suntem inzestrati din nastere. Momentul inceperii vietii sexuale depinde de o serie de factori care sunt complet diferiti de la o persoana la alta. In concluzie fiecare isi va incepe viata sexuala in momentul in care se va considera pregatit din punct de vedere fizic, psihic dar mai ales mental.Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Aia la care poți să-ți asumi toate responsabilitățile ce decurg din asta - inclusiv creșterea unui copil.

| Divy a răspuns:

Depinde de fiecare, când te simţi pregătită, sigură şi responsabilă a ceea ce faci!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

38, 2 luni si 4 zile. Daca intarzii cu o zi, ai asteptat degeaba.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Atunci cand te simti pregatita atat fizic cat si psihic, dar totusi spun ca varsta minima ar fi de 18 ani, pentru ca atunci organismul este dezvoltat si esti capabil sa iei decizii.

| Corinutza17 a răspuns:

Pai 15 16 17 depinde...