| anamariagocica a întrebat:

La ce varsta ar fi ideal pentru inceperea vietii sexuale?

Răspuns Câştigător
| St3fU a răspuns:

Nu este o varsta universala stabilita pentru inceperea vietii sexuale. Poti incepe viata sexuala atunci cand esti pregatit pshic si fizic si esti sigura ca nu vei regreta mai apoi.Foarte important este si partenerul cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala, sa fi sigura ca prima data va fi dragoste adevarata nu doar sex pentru el...altfel vei ramane cu o pata in memorie care te va bantui toata viatahappy. In consecinta alege cu grija un partener care sa te faca sa fii sigura ca iti doresti asta, iar varsta nu va mai conta.big grin

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

18 ani.

| Rockart a răspuns:

După ce te dezvolţi ca lumea (după 18) şi ştii totul despre sex în aşa fel încât să nu ajungi să te smiorcăi pe TPU că ai rămas însărcinată, că ce se întâmplă dacă nu-ştiu-ce, că ai luat vreo boală. Etc.

| Memecy a răspuns:

In primul rand trebuie sa reflectezi si sa constientizezi efectele de pe urma... sa dau cateva exemple modificarea marimii vaginului, dereglari menstruale, dezvoltarea accentuata a mameloanelor a fundului dereglari hormonale care iti pot afecta sanatatea happy mai continui? nu vreau sa te sperii dar de preferabil dupa 18 ani happy e cel mai bine

si sa nu uit te schimbi drastic dupa prima partida si pe plan psihic (de cel fizic am vorbit ) sper ca te-am convins ca nu e cea mai buna alegere inca mai ai timp pana atunci iubeste pur nu mizerabil happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna AnaMaria cel m ai bine este cînd te măriți.

| Juliiee a răspuns:

Normal dupa 16 ani. Dar daca tu simti ca esti pregatita mai repede, si daca crezi ca baiatul cu care vrei sa iti incepi viata sexuala e de incredere, si nu vei regreta dupa, e ok si mai devreme. Dar inainte de toate astea trebuie sa stii totul despre, cum ar fi faptul ca se pot lua boli, sau poti ramane insarcinata happy. Inceperea vietii sexuale este si "o placere" dar in acelasi timp implica si multe riscuri; mai ales ca daca esti prea mica poti face cancer de col uterin.

| CocoMexii a răspuns:

18 ani... insa aici nu e vorba despre sex ci despre ceea ce simti, ceea ce iti doresti sa nu regreti mai tarziu... Nu este o regula big grin Nu te grabi, toate se petrec la momentul potrivit. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Life4Fun a răspuns:

Minim 15(eu am inceput de la 14, bulan, dar nah). Depinde sa ai si cu cine.

| Pintea_Pds_1995 a răspuns:

Poti si la 7 ani la 9 cand ai tu chef