Întrebare recomandată | IrinaLove23 a întrebat:

Pe la ce vârstă ar fi indicat începerea vieții sexuale?

Răspuns Câştigător
| Michiko a răspuns:

17,18 sau 19 depinde de dezvoltarea psihica si fizica big grin

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În cazul fetelor (mai ales) după 17 ani şi jumătate - 18.

| Narcis2007 a răspuns:

Dupa 17 ani si 3 luni

| onasis1961 a răspuns:

Atunci cand te simti pregatit total fizic, moral si sufleteste.Deci nu este o vasta standard.

| AikkoxD a răspuns:

17+ dacă ţii la sănătatea ta.

| яоxs a răspuns:

Atunci când îl găseşti pe EL, cel potrivit. Când simţi că întradevăr te merită şi eşti importantă pentru el.

| Vvistula a răspuns:

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este recomandat să-ţi începi viaţa sexuală DUPĂ 18 ani!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Si eu, sunt de parere, ca dupa varsta de 18 ani,daca e sa ne luam dupa lege,ar fi indicat sa se inceapa viata sexuala.Dar acest lucru,se poate face,atunci cand exista o atractie,o incredere,o potrivire emotionala, psihica, de responsabilitate intre cei doi parteneri.
Greu era de decis cand, si pe vremea mea, dapoi acum!

| Crucified a răspuns:

4-5 ani e vârsta indicată. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 12 cum ai tu nu se incepe, ori cum minim 18 banuiesc.

| MetalHead04 a răspuns:

17-18

| AlisPretty a răspuns:

Dupa 18

| monicutzaMonicutz a răspuns:

In general dupa 18

| AndyMkd a răspuns:

Daca vrei sa o incepi legal dupa 18laughing

| IustinDiac a răspuns:

La varsta la care incepi sa vrei asa ceva. Orice ar zice babele, teoria lor budista sau crestina nu este rezonabila in fata naturii. Deci ti-o tragi cand ai chef si refuzi daca nu vrei sau nu stii ce e aia. Simplu.

| Beautifullady189 a răspuns:

Lasati mai fata in pace! Apropo daca vrei dupa lege la 18, daca stii mai rebela se poate incepe ai la 10-12 ani laughing

| PaulaaPaulika a răspuns:

In general, dupa 18.

| crazy125 a răspuns:

In primul rand depinde de fiecare organism, unii se dezvolta mai greu atat fizic cat si psihic...Indicat e undeva pe la minim 17-18

| Moniic16 a răspuns:

17 - 18, cam aşa big grin

| Lary9419 a răspuns:

| annddrri a răspuns:

Pe la 18 ani.

| Anonima2234 a răspuns:

Eu zic 17, 18 Funda?

| JKRDJ97 a răspuns:

Nu conteaza ce varsta ai, conteaza ceea ce simti si cand te simti pregatit/pregatita

| Dariusuu a răspuns (pentru JKRDJ97):

Nu mai vorbi atâtea prosti.

Cunoşti riscurile?

| lulu21 a răspuns:

Cred 18, dar femeile ''usuratice'' la 14 -15 isi incep(ceva paranormal)

| adryana015 a răspuns:

Cred ca pe la 20