| WeAreSmart a întrebat:

Care este varsta la care putem incepe activitatea sexuala din punct de vedere biologic?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

17 -18 ani, asa spun medicii!
Dar trebuie sa fii pregatit si din alte puncte de vedere (cunostinte in materie de sex), dar si din punct de vedere pshihic!
Degeaba corpul tau este pregatit, daca cunostintele (si mintea ta) spune NU!

| WeAreSmart explică (pentru Fatamuntilor):

Dar la baieti?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru WeAreSmart):

Cam de la aceeasi varsta! Insa nu uita de ceea ce cam spus anterior.E valabil si pentru baieti!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stramosi nostri o faceau la 13, 14 ani si specia homos sapiens exista ce minune, fetele pot naste si la 14 ani, baieti pot face sex de la 14 ani, desigur nu-i recomandat asta dar cum traiam 30 de ani daca faceai copil la 25 de ani se ducea specia de mult timp

| corbulalbrosu a răspuns:

Strict biologic activitatea sexuala poate fi inceputa din momentul in care put(z)a devine erecta.

| Jessica007 a răspuns:

Exact cum a precizat si 4psiho, trebuie sa fii pregatit si psihic nu numai biologic.

| 4psiho a răspuns:

Nu trebuie să fie numai biologic ci și psihic. De foarte multe ori corpul se maturizează înaintea psihicului.

| WeAreSmart explică (pentru 4psiho):

Pai pe mine ma intereseaza varsta medie la care organismul e gata pentru relatii sexuale

| 4psiho a răspuns (pentru WeAreSmart):

Conform cercetării mele, în Ro, vârsta medie e pentru fete 18 ani iar la băieți 16. Aceasta e o vârstă medie. Unii nu sunt niciodată pregătiți cu adevărat să-și înceapă viața sexuală (dar o încep). Am o declarație a unui subiect care era virgin la 35 de ani, iar după ce s-a căsătorit au mai trecut 5 luni până la contactul sexual.
18-19 ani e o vârstă ok pentru ați începe viața sexuală (părerea mea).

| Oana92 a răspuns (pentru 4psiho):

Te referi la varsta medie la care isi incep viata sexuala sau varsta medie la care sunt pregatiti biologic pentru asta? Imi vine foarte greu sa cred ca e 18 ani pentru fetele din Romania...

| 4psiho a răspuns (pentru Oana92):

Vârsta medie la care-și încep viața sexuală.

| Oana92 a răspuns (pentru 4psiho):

18 ani in Romania? Imi e foarte greu sa cred asta!

| NICEgirl123 a răspuns:

Pai,eu cred ca varsta potrivita din punct de vedere biologic este cea de la 23 sau 24 de anihappy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru NICEgirl123):

Halele maica sfanta aasa tarziu?