| lovely1993 a întrebat:

Care este virsta ideala, in opinia voastra, de a incepe relatiile sexuale? Nu vreau raspunsuri banale, cel mai inteligent primeste funditZoiUl!

Răspuns Câştigător
| Cjay a răspuns:

Pai ce mai exista o varsta la ce am vazut pe aici ...astya cum ies din gaoace se hmm...
de obicei viata sexuala ar trebui sa inceapa atunci cand styy ce faci si esti propria raspunderehappy

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Varsta ideala pentru inceperea activitatii sexuale este 18 ani.In jurul a 17 18 ani corpul se spune ca e pregatit pentru asta, cresterea in sine fiind completa. Dar oricum depinde de multe lucruri atunci cand se ia aceasta decizie, poate fi si mai devreme si mai tarziu de aceea varsta.Bafta!

| piticaaa_1938 a răspuns:

Pai sincer. Nu este o varsta anume. Relatiile sexuale incep atunci cand esti pregatit si ai persoana portivita langa tine. Daca te simpti pregatita o poti face oricand. Dar nu uita sa te protejezi.

| cotzobello a răspuns:

Cred ca nu exista o varsta anume...atunci cand esti cu cineva si simti ca il iubesti ca il doresti ca vrei sa fi al lui/ei e momentul ideealbig grin...

| ilusion a răspuns:

Eu cred ca dupa 18 ani este cel mai bine.Stii am auzit ca daca incepi de la 12----16 ani simiti nici o placere.

| llucixxl a răspuns:

Când te "trece".

| dienutzza_5627 a răspuns:

Acest lucru nu este legat de varsta. O faci cand simti tu ca esti pregatit/a.Se spune ca pe la 17-18 ani e cel mai bine ca la acea varsta deja esti dezvoltat/a si fizic si psihic dar asta nu e o regula cum nu suntem la fel cu totii, unii simt mai repede altii mai tarziu.Si important ii sa te protejezi!