| ladymuzik a întrebat:

Salut,care este cea mai buna virsta pentru a incepe relatiile sexuale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fetele nu ar trebui să accepte sub nici o formă începerea vieţii sexuale sub alte influenţe decât cele personale: forţări ale prietenului, ale anturajului etc. Tu nu vezi că de multe ori auzim fetiţe care şi-au început viaţa sexuală datorită presiunilor făcute de parteneri "Ştii,dacă mă iubeşti, te culci cu mine!". Nici o fată nu este obligată să facă acest lucru şi trebuie să conştientizeze mai ales faptul că începerea vieţii sexuale nu poate salva o relaţie care oricum nu este mulţumitoare! Un astfel de gest exagerat nu o face să fie mai respectată decât era înainte, nu, nu. Nici mai iubită sau mai protejată, poate lucrurile să evolueze chiar invers, să ştii. Este indicat ca primul contact sexual să îl ai cu un partener stabil cu care te afli într-o relaţie frumoasă, pe care îl iubeşti şi îl doreşti. Numai atunci când simţi această dorinţă sexuală ar trebui să faci pasul decisiv (şi acest moment este valabil şi pentru baieţi!).
În concluzie, după 18, 20-25 de ani, chiar şi mai încolo, ce...
Te pup!

8 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Cand esti destul de pregatita emotional.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o vârstă "standard", dar cel mai bine ar fi s-o începi după 17-18 anişori.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

De la 18 în sus!

| whattt a răspuns:

18 ani cel maibine pentru ca nu te poate acuza nimeni de abuz sexual

| Chøço a răspuns:

15-16 ani. Dar, cel mai bine este s-o faci cand te simti pregatita.winking

| Antoonel a răspuns:

Atunci cand te crezi pregatit si in stare.

| Kamikaze57 a răspuns:

Cand te simti pregatita... O poti face cand vrei, cu cine vrei si unde vrei.Pun pariu ca inger... Are 100 de ani si e inca virgin/a cand crezi ca esti pregatita! Apropo cati ani ai de pui asa intrebare?

| vandersar a răspuns:

16-17