| valentina13 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente pastile de slabit?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pasilele nu slabesc, pur simple nu ai chef de mancare si cum nu manci slabesti, dar apoi te ingrasi rapid plus ca scade sistmul imunitar, distruge ficatul, sanatatea

| corbulalbrosu a răspuns:

Auschwitz, Birkenau, Dachau, Oflag si inca cateva. Pastilele au simplul rost/rol doar pentru a ''stoarce'' bani din buzunarele naivilor. big grin

| Hammurabi a răspuns:

Orice pastilă de slăbit îți va distruge sănătatea. Încearcă să mănânci mai puțin și alimente care conțin mai puține calorii.

| Livelord a răspuns:

Avand in vedere ca ai pus intrebarea asta la categoria 'Dragoste si Sex', am sa-ti dau un raspuns pe masura.
Aspirina saracului

In contrast, am sa te dezamagesc spunandu-ti ca asa-zisele pastile de slabit nu exista si tot ce ai auzit tu pana acum tine de un plan de marketing foarte bine structurat si cu un succes neastaptat de mare, mai ales cand vine vorba de americani.

| mayaxhh a răspuns:

Sportul,si sa nu mai mananci seara

| BVRNOUT a răspuns:

Ca tot aud peste tottongueastile sa ma ingras? Pastile sa pun masa muschulara? Pastile sa slabesc? Nu exista asa ceva, doar o singura metota prin a pune masa musculara, si a da jos tesutul adipos pe o perioada scurta sunt "anabolizantele". Daca vrei sa slabesti, fa-ti o dieta echilibrata cu putini carbohidrati cu o medie de proteine si fibre multe.Cam in jur de 2000 de calorii pe zi, a cate 3 mese. Tine minte, degeaba poti face o dieta daca nu faci sport.Sau degeaba faci sport, daca nu ai o dieta.Nu stau sa-ti explic acum povesti, sper ca am fost inteles.Numai bine,

| RosuEleonor a răspuns:

Sunt foarte multe pastile de slăbit eficiente și sigure. Important este să știi de unde să le cumperi pentru că pe piață găsești și foarte multe suplimente false și dăunătoare.

O altă problemă la achiziționarea unui astfel de produs, este o că o mare parte din distribuitori te înscriu la plată pe termen lung. Un fel de abonament lunar ca ei să îți poată trimite în fiecare lună câte un flacon.

Totul e ok dacă acele pastile își fac efectul dar în majoritatea cazurilor o să plătești pentru un produs care nu are nici o treabă cu slăbitul.

Un alt lucru pe care trebuie să îl știi este că rezultatele or să fie diferite chiar dacă mai multe persoane folosesc același produs. Dacă la mine un brand de astfel de suplimente a mers și m-a ajutat să slăbesc să spunem 8 kg într-o lună pe tine este posibil să te ajute mai mult sau mai puțin, poate chiar deloc.
Rezultatele diferă în funcție de organismul fiecăruia. De asta este bine să consulți un technician în nutriție înainte de folosii orice produs de slăbit.

Printre cele mai eficiente pastile de slăbit pe care le găsești pe piață acum sunt Meratol, Proactol, Thermacuts și Capsiplex cu capsaicină din ardei iute roșu.