| Ana_5562 a întrebat:

Care sunt cele mai tari somnifere? scuze ca pun intrebarea aici

4 răspunsuri:
| gabitza_6878 a răspuns:

Am niste prieteni care vorbesc continuu
adormi langa aia instantaneu laughing
e testata treabawinking

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

De regula, nu este bine ca medicamentele sa fie utilizate fara recomandare medicala si pentru cele mai multe produse este necesara o reteta. Acest lucru este absolut normal, pentru ca un medicament folosit incorect poate prezenta efecte adverse sau poate provoca stari asemanatoare celor cauzate de droguri si, implicit, dependenta. Pentru ca substantele halocinogene sint inca greu de procurat si foarte scumpe, multi tineri ieseni folosesc in acelasi scop somnifere amestecate, de regula, cu alcool, iar aceste "cocteiluri explozive" ii trimit adesea la Spitalul de Urgente. "Cele mai multe somnifere dau dependenta, dar sint folosite tocmai pentru efectele lor asemanatoare cu ale drogurilor. Totusi, cele mai utilizate sint distonocalmul, diazepamul si banala aspirina, care sint amestecate adesea cu vodca sau chiar cu cafea. Unii tineri au gasit o solutie cu totul noua – aspirina cu cafea, amestecul provocind senzatii asemanatoare cu cele date de droguri.
Din pacate, multe astfel de medicamente sint eliberate oricind si oricui, chiar si copiilor. straight face
Printre medicamentele psihotrope cel mai frecvent comerializate pe piaţa germană, locul întâi a fost ţinut mult timp de Valium (diazepam), urmat de Adumbran şi Praxiten (oxazepam).
Între timp, diazepamul a fost înlocuit de alte benzodiazepine care i-au luat locul de frunte. În Republica Federală Germania, pe piaţa mdicamentului se găsesc, în principal, următoarele tranchilizante:
Denumire comercială
Lexotanil
Librium
Valium
Tranxilium
Dalmadorm
Tavor
Nobrium
Mogadan
Adumbran
Praxiten Demetrin
Rohypnol

NU TE SFATUIESC. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ...de ce intrebi? uite ai o mana de ajutor de la tuj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trazodene... cel mai eficient.