| EmilTraian95 a întrebat:

Care sunt sansele ca o fata fara un ovar sa ramana insarcinata dupa un contact sexual neprotejat dar fara ejaculare doar cu lichidul acela prespermatic?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic Nu exista posibilitatea de a se putea forma o sarcina doar prin intermediul lichidului preejeculator, fara sa existe si sperma, deoarece lichidul preejeculator este perfect STERIL adica lipsit de spermatozoizi in momentul in care este produs de catre glandele bulbouretrale. Chiar daca fata are doar 1 singur ovar acesta va produce in cursul fiecarui ciclu menstrual OVULUL necesar procreerii. big grin

| Donsavas a răspuns:

Lichidul preseminal nu este deloc steril. contine multi spermatozoizi. din asta este facut. este un risc mai mic pentru o sarcina, dar daca ramane, cel mai probabil, dupa ce se va naste, va da de un handicap in acte. Sanatate!