| Ionut1553 a întrebat:

Daca am avut un contact sexual cu o fata neprotejat si a curs putina sperma poate sa ramana insarcinata?

5 răspunsuri:
| Armyanka a răspuns:

Daca ea este in perioada fertila, atunci DA. Nu contează cata sperma ajunge in vagin, poate fi și o picătura, fiindcă o picătura de sperma conține milioane de spermatozoizi. Dacă nu poți s-o scoți la timp, mai bine folosește prezervativul pe viitor pentru a evita asemenea întâmplări.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai/ati avut nesansa ca actul sexual sa fie intretinut in una din zilele perioadei fertile, in acel caz exista posibilitatea sa se poata forma sarcina. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca fata respectiva era in perioada fertila, cu siguranta a ramas gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poate. Nu va mai culcati asa orbește, documentați va înainte.Mi se pare anormal ca lumea nu știe chestiile astea. Sunt o grămada de întrebări pe aici legate de asta, însă in scoli tot nu se bagă educația sexuală.

| Avarya a răspuns:

Da, nu contează neaparat dacă era sau nu in perioada fertile, eu am rămas însărcinată imediat după ce mi-a trecut ciclul menstrual, fiți și voi mai atenți. Sa fie intr-un ceas bun!