| Larisamonica a întrebat:

Care sunt semnele unei sarcini și după cât timp apar acestea?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa menstruației ar fi cel mai important.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de fiecare femeie si de organismul ei!
Unele au simptome (greturi, varsaturi), altele nu au absolut nimic si nu stiu ca sunt gravide decat atunci and nu le vine ciclul deloc.

| Freya1 a răspuns:

Pai la început îți întârzie menstruația.Cel puțin o saptamana.
Ai dureri de burta ca și la menstruație,dureri de sâni ca și la menstruație,eu una am avut și înțepături ca durerea de apendice în partea dreapta,pe urma posibil grețuri,pofte bruște incontrolabile, apetit crescut sau lipsa lui...
Și un test pozitiv.

Dar trebuie sa ți cont dacă ai menstruație neregulata, cum am avut și eu, ca nu prea te ajuta asta cu "lipsa menstruatiei".
Saaau, poți sa ai sângerarea de implantare și sa o confunzi cu ciclul.Doar ca acea sângerare e mult mai mica camtitativ decât o menstruație și durează mult mai puțin.

| AdioTPU a răspuns:

Ai Google, caută articole acolo.