| Doremifa a întrebat:

Cat costa pilula de a doua zi in RM? Si daca presupunem o sarcina la termen mic (aprox. o luna) sunt pastile pentru intreruperea sarcinei care se pot procura fara prescriptia medicului, daca da, in jur de cat costa?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastilele avortive folosite la intreruperea voluntara a sarcinii prin metoda avortului medicamentos, NU se vand in farmacii fiindca nici un medic nu elibereaza o reteta pe baza careia sa se poata cumpara medicamentele respective. Sanatate!