| oana_8373 a întrebat:

Cat costa un control la ginecolog?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu trimitere de la medicul de familie nu te costă nimic dacă mergi la o policlinică sau pe secție la spital.
La clinică particulară pe lângă trimiterea dată de medicul de familie poți plăti o coplată care poate fi de 20 ron sau mai mult.
În cazul în care te duci direct la un cabinet particular poți plăti între 50 și 120 ron în care sunt incluse mai multe analize: secreție vaginală, ecograf 3D/4D sau un ecoraf intravaginal, testul Papanicolau, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

| Malvina24 a răspuns:

Intre 50 si 100 de lei! Vrei sa te duci? si eu as vrea si am amanat de multe ori! E important un astfel de control! Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Missbabydoll a răspuns:

Controlul e gratuit daca te duci cu trimitere de la medicul de familie

| Missbabydoll a răspuns:

Da ForsakenAngel stiu. Credeam ca isi da seama si ea si de aceea nu am mai specificat.

| uningermik a răspuns:

50 ron

| Ioananmt a răspuns:

Depinde in jur de 30... 150ley

| zuzu_1786 a răspuns:

In jur de 700 si un milion pup