| sqrt112 a întrebat:

Cam cat costa un control la ginecolog? In Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că eşti elevă/studentă ( încă )!

Deci, controlul şi tratamentul sunt GRATUITE, dacă le faci la un cabinet/clinică "de stat".
În acest caz, controlul ginecologic este GRATUIT - dar, ai nevoie de Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul medical şcolar/sau al facultăţii ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Dacă vrei să mergi la un cabinet/clinică privat/ă, atunci NU ai nevoie de Programare & Trimitere, dar controlul/consultaţia costă între 50-100 lei ( în funcţie de cabinet ).

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

In jur de 100 RON, daca se efectueaza fara trimitere.

| andrei1237 a răspuns:

Depinde! Poate fi gratis daca este facuta cu trimitere sau poti da in jur de 70-80 de lei la clinici private.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Daca e cu trimitere e gratis, doar e la STAT! Daca alegi un ginecolog privat, vizita poate varia intre 50-100 RON, poate și mai mult, depinde de taxele impuse de el, și de calitate.