| Lolo_3214 a întrebat:

Cat credeti ca dureaza dragostea?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Dragostea dureaza atat cat o intretin cei doi parteneri.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Traieste-i mai bine intensitatea caci durata e relativa!

| Zady a răspuns:

Dragostea dureaza atata timp cat exista implicarea din partea amandurora, nu exista termen. intr-adevar dragostea va trece si prin asta ma refer la fluturii din stomac dar apoi va interveni iubirea care poate fi vesnica.

| Rukhsandra a răspuns:

Dragostea adevarata dureaza pana cand moarte i va desparti... uneori si dupa
Celelate sunt doar pasiuni trecatoare

| shtephie a răspuns:

Dragostea adevarata dureaza pana la adanci batranetzi :X

Răspuns utilizator avertizat
| pitic13 a răspuns:

Depinde de circumstante pentru ca poate dura toata viata si aici pot sa-ti dau in exemplu parintii nostri care inca sunt impreuna sau in momentul in care aceasta dispare fiecare persoana o ia pe cararea lui.nu pot spune ca dragostea dureaza doar un minut dar poate dura o viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana se baga unu intre tine si repsectiva/respectivul.
Cel putin eu asta am patit aseara happy