| PrettyMe a întrebat:

Cat de adevarata credeti ca este urmatoarea afirmatie?
"iubirea absoluta e rara si e periculos sa ne lasam calauziti de fantoma ei, pentru ca jertfim fericirile posibile ce ne stau la indemana"... dau fundita celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Si totusi...nu toti o facem? Adica, cei care nu au facut-o cu singuranta o vor face.Nu ai cum sa iubesti putin sau foarte mult. Pur si simplu iubesti. Te arunci cu capul inainte.Vezi doar un singur om si il mai consideri si perfect pe deasupra. Te doar in cur.sul zilei de maine de propria fericire esti acolo doar pentru a-l/o face sa zambeasca
Cel putin asa am auzithee hee

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fantoma iubirii absolute este "imitaţia" ei. Da aşa este. Dacă te laşi călăuzit de o iubire camuflată sacrifici momentele de fericire pe care le-ai putea avea dacă ai fi călăuzit de o iubire adevarată, sinceră, absolută! Un citat minunat, dacă meditezi asupra sensului său.

pa, pa.

| Gabi_6377 a răspuns:

E adevarata, pentru ca atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat, te sacrifici, te magesti poate ca te vrea si el/ea si nu renunti orice ar fi pentru ca ai in minte doar aceea persoana pe care tu o vrei, altcineva ni mai conteaza. Poti pierde familie, prieteni, poate fi scopul vietii tale ca el/ea sa te iubeasca si asta iti ocupa tot timpul. Dar ce te facidaca el sau ea nu te vrea, sau daca nu te mai iubeste, atunci, nu te-ai lasat calauzit/a de fantoma propriei minti si te-ai amgit, pierzand orice altceva din vedere?

| RobertClaudiu a răspuns:

Este foarte tare de unde ai luat-o

| PrettyMe explică:

Am gasit-o intr-o carte a lui mircea florian :d