| SarmalutaPuternica a întrebat:

Cat de dureroasa este dezviginarea e mai dureroasa decat ciclul?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e obligatoriu sa fie dureroasa! Vezi ca doar azi am mai raspuns de 2 ori despre asta, cum sa faci sa fie bine! Aplica si va fi super!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi ce te dezvirginează cu surubelnița?

| LoloSkate a răspuns:

Da

| Alcyon a răspuns:

Durerile de la menstruatie nu sunt un etalon, fiindca difera ca intensitate. Uneori sunt mai puternice, alteori mai slabe. Daca ti-e frica de durerea de la dezvirginare, e clar ca nu esti pregatita pentru viata sexuala. Pentru ca-s o nimica toata pe langa alte probleme cu care te vei confrunta odata cu intrarea in viata de femeie: vizite regulate la ginecolog, BTS-uri, posibile sarcini nedorite, avort etc.

| vocea a răspuns:

Daca ar fi asa dureros nu ar mai face niciuana, este foarte placut, si iti garantez ca o sa iti placa este cum as spunea durerea placerii sau placerea durerii, nu o sa simti mai nimic din ce nu o sa iti placa

| Lavii007 a răspuns:

Nu este atat de dureros daca esti relaxata si nu te gandesti "vai o sa ma doara".

| DirviziuQ a răspuns:

Ciclul nu este la toata lumea dureros, cel putin la mine nu este. La fel si cu dezvirginarea, daca esti suficient de excitata, relaxata iar partenerul nu incepe ca un disperat, nu va fi foarte dureros sau poate chiar deloc. Depinde de la persoana la persoana.