| SarmalutaPuternica a întrebat:

Buna
Sunt virgina practic masturbare intrebarea este cand o voi face dezviginarea va durea tare din cauza masturbarii de dinainte?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce legatura are una cu alta?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Masturbarea practicată anterior deflorării NU are nici o legătură cu durerea de la dezvirginare!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Efectele benefice ale masturbarii intravaginale le vei resimti din plin in momentul dezvirginarii. Durerea resimtita in momentul dezvirginarii va exista oricat de tandru si experimentat se dovedeste a fi partenerul. Insa aceasta durere poate fi atenuata prin antrenarea muschilor vaginului la efectul de intindere prin practicarea indelungata a masturbarii intravaginale. Femeile care practica masturbarea categoric vor beneficia de o anumita experienta si garantat vor avea parte de o dezvirginare aproape fara durere in cazul unui penis de dimensiuni normale.

| corbulalbrosu a răspuns:

O alta "perla" marca AmeliaLoveToSmile laughing Daca esti paralela cu subiectul mai bine n-ai comenta pentru a nu-ti arata ignoranta.

| mihai69 a răspuns:

Nu, dimpotrivă, e posibil să doară mai puțin. Depinde însă foarte mult de partener.

| NoName0x0 a răspuns:

Banuiesc ca te joci putin cu clitorisul, nu incerci sa te dezvirginezi cu degetul... Nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru NoName0x0):

Nu te poti auto dezvirgina cu degetul. Dezvirginarea presupune/se intampla doar in momentul in care himenul este rupt/distrus/inlaturat prin patrunderea unui penis real in vagin, adica doar in urma unui SEX REAL.

| suntserios a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si ce crezi ca opresti himenul sa se rupa in urma patrunderii altui obiect? sau degete?

| SarmalutaPuternica explică (pentru corbulalbrosu):

Masturbare inseamna sa gesesti placere nu sa bagi degetu

| NoName0x0 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate nu cu 1 deget, dar i.a baga tu toata mana in vaginul unei fete virgine sa vezi se dezvirgineaza?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru NoName0x0):

Daca vei intreba orice fata/femeie care practica masturbarea vei afla ca majoritatea practica autostimularea folosindu-se de 2 degete.Afirmatia ta ""Banuiesc ca te joci putin cu clitorisul, nu incerci sa te dezvirginezi cu degetul... Nu? " este practicata doar de fetite foarte tinere.Afirmatia ta denota ca ori nu practici masturbarea intravaginala din considerente religioase sau morale ori din cauza ca esti dezinformata in privinta probabilitatii si posibilitatii de dezvirginare a unei tinere fecioare. Spre stiinta ta introducerea intregii palmei se poate executa doar in vaginul anumitor "doamne", in nici un caz a unei tinere care abia incepe sa desluseasca placerile unei astfel de activitati.

| NoName0x0 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Introducerea unei maini era ceva exagerat spus ca sa intelegi ca introducand ceva mai gros si/sau lung in interiorul vaginului unei fete virgine (si nu ma refer aici la penis) nu opresti himenul din rupere. Tu incerci cumva sa-mi spui ca te poti dezvirgina doar cu penisul? Daca da e gresit spus si gandit! happy Aici era vorba de o fata virgina care practica masturbarea, nu de cele deflorate care, cum zici tu, o practica cu 2 degete. Afirmatia mea poate sa denote ca nu practic masturbarea fiindca nu am nevoie, te.ai gandit la asta? happy

| Miihaa a răspuns:

Nu prea au legatura una cu alta

| Alex19961996 a răspuns (pentru Miihaa):

Apai are unpic ca daca se masturbeaza cand o sa se dezvirgineze o sa stie sa ajunga la orgasm la placere mai repede

| HiTman08 a răspuns:

Degetica nu afecteaza cu nimic.

| lovewins25 a răspuns:

Dinpotriva,e mai bine, probabil te va durea mai putin. Daca faci degetica nu introduce mai mult de un deget si vezi sa nu te doara. Depinde de forma himenului. Daca are in mijloc o perforatie, poti introduce un deget, nu mai multe, de obicei. 2degete probabil sunt prea groase si o sa te dezvirginezi. Eu iti spun din ce stiu

| SarmalutaPuternica explică (pentru lovewins25):

In primul rand, de ce cand spune cineva masturbare de ce toti se gandesc la degetica pentru ca eu gasesc placere in alt mod adica de ce neaparat degetica? eu una ma masturbez altfel asa ca masturbarea nu presupune degetica poti gasi placere prin alte metode spre exemplu simpla frecare a zonei intime de un cearsaf, faraa sa introduci nimic plus ca e mai mare placere decat sa introduci ceva si sa te doara.

| TheVinHaus a răspuns:

Nu prea