| Nspc a întrebat:

Ruptura de muschi este mai dureroasa decat cea de oase? Care se reface mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabonne1982 a răspuns:

Ruptura musculara se reface mai greu decat cea osoasa, dar cea osoasa este mai dureroasa (mai ales daca este deschisa).Pe mine m-a tinut cca 2-3 luni, la muschiul piciorului stang.Este adevarat ca n-am luat nici-un medicament

3 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

Nu e asa grav. ruptura de oase e dureroasa

| denis112 a răspuns:

Nu e foarte grav, ...eu am patit la biceps mana stangahappy si mi.a trecut repede.1 saptamana...mi s.a umflat mana foarte mult

| vladx001 a răspuns:

Ruptura de muschi se refacem extrem de greu si cea de os cam la fel dar cea de mushi doare mai tare.