| Anonim882 a întrebat:

Cat de greu poate sa fie. atunci cand ti la cineva si simti ca totul e distrus daca nu e acolo. nu inteleg de ce toate se intampla atunci cand te astepti mai putin..ma refer si la rele si la bune. in momentele in care eram foarte hotarata sa renunt s-a intamplat ceva care sa ma opreasca si sa ma pun pe ganduri si anume daca sunt sigura ca vreau sa scot acea persoana din viata mea. si de cele mai multe ori dupa toate acestea suferi si simti ca atunci cand nu e asa cum vrei tu ceva se rupe. atunci cand ti la cineva foarte mult e greu, uneori inevitabil, sa te gandesti ca trebuie sa renunti, ca nu merita uneori stau si ma gandesc merita sa lupti pentru ceea ce vrei sa ai langa tine sau nu? Eu am luptat si am primit uneori si ceea ce imi doream dar m-am saturat sa lupt simt ca nu mai am energie si ca tot ceea ce fac nu are nici un rost.

5 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Asa este toata viata, nu doar in dragoste. Exista o vorba... "Mereu sa te astepti la neasteptat" si se aplica 100% si in dragoste. Stiu ce spui si inteleg foarte bine, dar de asemenea daca nu ii lasi pe cei nepotriviti sa plece nu vei gasi niciodata acea persoana pe care o cauti, lucru total adevarat.

Ideea este ca noi mergem foarte mult pe ideea ca daca noi simtim ca iubim o persoana credem imediat ca aceea este aleasa. NU, nu tot ce zboara se mananca, iar nu tot ce iubim ne este si benefic. La unele lucruri trebuie pur si simplu sa renunti pentru a-ti fi bine mai tarziu.

| JustMeCata a răspuns:

Din pacate asa este dragostea, iubesti pe cineva cu adevarat iar tu nu poti sa faci ce vrei tu ai vrea sa uiti dar nu poti te gandesti doar la el, trec si el printr-o situatie asemanatoare nu ii deloc usor nu ai ce sa faci trebuie sa fi cu capul sus si sa rezisti.

Răspuns utilizator avertizat
| maia80 a răspuns:

Draga mea acelasi lucru il simt si eu, de multe ori nu noi hotaram cine intra si iese din viata noastra, singurul lucru care il putem face e sa avem incredere in noi indiferent de decizie sa nu privim in urma si sa nu existe regrete, in fiecare lucru bun sau rau care ni se intampla exista un motiv noi trebuie doar sa gasim unghiul din care el ne poate aduce satisfactie si curajul de a lasa totul in urma si mergem mai departe