| Rubi91 a întrebat:

Cat de importanta este iubirea pentru voi? Ce rol are in viata voastra? Ce sacrificii ati face pentru a avea persoana iubita langa voi? Ati fi in stare de orice? Ati putea face rau cuiva pentru a va fi voua bine?

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Neh.La ce?
Ca sa ii arat eu ca il iubesc si as face orice pentru el si apoi el sa isi bata joc?
Asa se intampla cand arati oamenilor ca ti la ei.Se bazeaza pe ceva de genul ``pot sa ma comport cum as vrea ca asta tot langa mine e``
Dupa ceva timp m-as aventura sa pun sentimente.Asa nu, dupa 2 zile.
Sa fac rau cuiva ca sa imi fie mie bine? Eu am 2 idei:tot raul se plateste si in plus, daca ne e sortit sa fim impreuna nu e nevoie sa bag eu strambe cuiva ca sa il fac sa stea cu mine.

| Razvan a răspuns:

Iubirea nu ocupa un rol central in viata mea si ceva imi spune ca nu va ocupa niciodata.Sunt un om caruia ii place mult sa munceasca si atunci cand e singur, prefera sa isi acorde sufletul pe ritmurile linistii.Nu neg, am dat de persoane minunate pana acum, poate ca a fost vina mea ca le-am indepartat, dar asta e felul meu de fi

| Alisa a răspuns:

Atata timp cat iubesc nimic din ceea ce fac nu mi se pare un sacrificiu. Sentimentul este pur. Iubirea este foarte importanta, as putea spune ca "ea" ma tine in viata si ma face sa imi doresc sa merg mai departe, in ciuda la tot ce mi se intampla si rautatea celorlalti. Am facut, fac si voi face multe pentru a fii cu persoana iubita. Nu regret nimic, deoarece eu mi-am dorit asta si stiu ca asta vreau.
Numai bine!

| Georgiana2905 a răspuns:

In momentul de fata, trecand prin anumite experiente consider ca iubirea isi va putea face loc in viata mea mai tarziu. Mi-am dat seama ca sacrificiile pe care eu le pot face pentru el, le voi face dupa ce el a depus ceva efort in acea relatie.
Rau, nu ar fi cazul sa fac pentru ca atunci cand iubirea este reciproca nu prea ar trebui sa existe obstacole care sa impiedice continuitatea relatiei.
Iar acum ca sa continui, logic ca in momentul in care voi simti ca iubesc si voi spune cu mana pe inima " da ma, il iubesc! ", logic ca unele sacrificii voi face.

| dorutza_9395 a răspuns:

Este importanta, dar daca vreau ma "canalizez" doar pe cariera, insa atat timp cat el exista in viata mea, ii voi acorda atentia necesarawinking.
Rol, rolul iubirii, rolul lui...de el depinde starea mea in fiecare zi.
Am facut si fac multe. Daca relatia va fi aceiasi si pe viitor, sunt dispusa sa fac in continuare!
Daca si el ar fi in stare de orice si eu as fi.Insa cum il cunosc, nu, nu as fi in stare!
Da, cand simt ca-mi este atacat "teritoriul meu" ma lupt cu dintii pentru ceea ce-mi apartine.Cum o si fac...la inceput plangeam ca fraiera si lasam tarfele sa-mi a fata, mi-au facut rau, rau le fac! Poate pare ca mi-a trecut, insa cine ma arde pa la spate i-o fac in mare fel, mai ales ca m-a atacat la punctul sensibil.

| lAuRitAs a răspuns:

Hahaha... N-am facut asta nici o data cel mai bine e sa te simti bine si sa fii la locul tauwinking

| BeHappy_7009 a răspuns:

Iubirea e un lucru esential vietii, eu nu vad viata fara iubire big grin. Iubirea te mentine in viata.
Sa-i fac rau cuiva ca sa-mi fie mie bine nu as face niciodata...nu sunt genul si chiar nu suport oamenii care procedeaza asa!

Make love, not war!

| Elena_6175 a răspuns:

Iubirea este foarte importanta cum era si o melodie mai veche "Unde dragoste nu ie, nimic nu ie", iubirea are locul ei in viata, la un moment dat fara un suflet cald viata e urata.
Pentru ce merită să trăiești? Pentru ce merită să mori? raspunsurile la ambele intrebari este DRAGOSTEAlove struck.Eu sincer pentru persoana de langa pe care as iubio, as fi capabila de orice, indiferent de consecinte. Mai bine sa-mi faci mie rau decat sa faci rau persoanelor dragistraight face! Si m-as sacrifica pentru persoana iubita, dar sa vad ca si ea tine la minebig grin!