| anonim_4396 a întrebat:

Cat de importante sunt pentru voi aceste zile de sf Valentin si Dragobete?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ziua indragostitilor o sarbatorim in fiecare zi, ca doar nu iubim numnai de sfantul Valentin sau Dragobete, putem spune in fiecare zi:,, Te iubesc! esti in inima mea mereu", cat despre cadourile carora vad eu ca li se face reclama la tv si peste tot...nu au valoare daca nu sunt oferite cu draga inima, mai bine oferi doar o micuta floare sau chiar nimic, doar inima ta, dar sa fie ceva pur, adevarat, din adancul fiintei tale, caci ce valoare au toate, daca nu-s adevarate?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt importante pentru ca sunt zile in care vezi ca lumea se iubeste si ma bucur sa vad asta cand simt ca in zilele noastre nu prea mai este iubirea pura de altadata.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Acum la fel de importante ca si restul zilelor.

| Hmmmm a răspuns:

Sincer mie zia d azi mi se pare la fel ca oricare alta zi...nu vad nimic special in asta avand in vedere ca nu iubesc p cineva doar o singra zi din an ci il iubesc mereu...deci daca o luam asa fiecare zi e speciala nu numai ziua d azi big grin

| Barajag a răspuns:

Pentru mine este o zi ca oricare, pot iubi la fel de mult si fara aceasta zibig grin

| seby8873 a răspuns:

Atat de importanta ca o zi de duminica foarte plictisitoare in care se gasesc niste persoane sa de banii pe anumite protuse inutile si no sense pentru alte persoane dar ma rog asa o fi traditia... dar e cam boring totusi se vede ca e duminica

| miauu a răspuns:

Sunt egale cu 0

| pelu a răspuns:

E la fel... nu e nimic deosebit! e o zi de duminica plictisitoare happy

| andreimicutu a răspuns:

Cand o petreci singur nu dai importanta deloc.

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Nu-i cu nimic mai speciala aceasta zi, doar ca ne mintim de 10 ori mai mult, dam bani aiurea, apoi mai si primim o pereche de papucei, nujt... mie mi se pare cam banala aceasta zi, mai mult au de castigat astia care comercializeaza produsele, fiecare zi alaturi de persoana iubita ar trebui sa fie una speciala nu numai Valentines Daywinking

| adinescu a răspuns:

Absolut deloc pentru ca nu trebuie sa existe o zi speciala cand sa-i fac un cadou sau sa-i spun t iubesc...mai surprinsa ar ramane sa vada un buchet de flori intr-o zi monotona de joi de exemplu. dar asta e doar parerea meahappy

| romanionu a răspuns:

Nu sunt importante deloc deoarece fiecare zi din viata noastra o putem face specialabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

0 barat

| ankoootza a răspuns:

Dragobetele mie imi plac mai mult ca valentine's day pentru ca sunt romanesti sunt ale nostre nu e o sarbatoare loata de la altii imprumutata de la americani nu poti sa zici ca valentine's day nu e sarbatoare faina ba este dar pai importante sunt dragobetele unde simti cu adevarat ca esti roman si ca o cinstim cu multa incredere toti trebuie sa fim patrioti si sa nu copiam pe altii si oricum nu conteaza ca ziua e speciala si conteaza sa traiesty fiecare clipa ca ultima!

| dariiaa1993 a răspuns:

Primim cadouri si toata lumea asteapta sa vada cat il pretuieste iubitul(a)laughing nu e asa?