| Allex7 a întrebat:

Cat de mult conteaza trecutul unei fete in relatia voastra? Ma refer daca mai e sau nu virgina sau ce a facut in trecut. Si cat conteaza prezentul tau alaturi de ea de cand va-ti cunoscut si pana acum? Astept niste pareri va multumesc

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Chiar daca nu sunt baiat, am si eu ceva de comentat aici, uite,
Am o prietena, care inainte sa stea cu baiatul cu care e acum, a avut inca 3 baieti cu care s-a culcat, nu era considerata cea mai sfanta fata dar era si destul de barfita! baiatul era un baiat destul de ok si la locul lui, si s-au conbinat si sunt inca impreuna de doi ani si ceva si anul asta fac nunta, nici nu iti poti da seama ce frumos se inteleg, si sti dc? pentru ca pe el nu l-a interesat trecutul ei chiar daca stia ce a facut, niciodata nu i-a scos ochii, sa spun asa, sau sa ii bata apropouri sau sa faca figuri, niciodata! si asa sunt inca impreuna si se inteleg super bine!
Normal ca numeroase cupluri se despart din cauza asta, pentru ca avem tendinta sa facem reprosuri, sau sa fi gelos cand sti ca persoana de langa tine a avut un "trecut glorios" iar reprosurile si gelozia distrug relatiile!
Parerea mea, este ca daca traiesti numai prezentul, ca si cand trecututl nu ar fi existat pentru persoana de langa tine, poti sa ai o relatie foarte frumoasa, bazata pe incredere si iubire! dar daca mereu te gandesti la ce a facut persoana respectiva in trecut si ii mai si reprosezi unele chestii, este clar ca nu o sa duca nicaieri relatia!

| Allex7 explică (pentru AlinaaAli):

Iti multumesc pentru raspunsul tau increzator

| AlinaaAli a răspuns (pentru Allex7):

Cu placere!
sper sa te ajute la ceva!

| Allex7 explică (pentru AlinaaAli):

Uneori simt ca nu am incredere simt ca nu ma iubeste dar cateodata ma intreb de ce ma ales pe mine si de ce suntem impreuna probabil o iubesc prea mult sunt gelos cand vad anumite convorbiri si din cauza asta

| AlinaaAli a răspuns (pentru Allex7):

Imi dau seama!
Trebuie sa inveti sa ai incredere in ea, indiferent de trecut!
Si trebuie sa ii oferi si libertatea de a comunica si cu alte ppersoane si sa iasa cu vechi prietene sau amici, pentru ca nu e bine sa o sufoci!
Daca nu o vei tine ca in lesa si va simtii ca ai incredere in ea, o sa vezi ca o sa te aprecieze si mai mult!

| Allex7 explică (pentru AlinaaAli):

Deci nu am cuvinte multumesc mult de tot. Ziua ma gandesc mereu la ea simt ca ma apasa ceva pe suflet daca nu o aud daca nu o vad tin sa precizez ca ne vedem des, dar probabil si varsta conteaza 15 ani trebuie sa se maturizeze apoi o sa intelega adevaratul sens al cuvantului eu deja l-am inteles de aceea uneori simt ca-mi fuge situatia gelosia asta of

| AlinaaAli a răspuns (pentru Allex7):

E inca o copila, trebuie sa ai grija de ea si sa incerci sa ii explici ce e bine si ce nu, sa deosebeasca binele de rau!
insa, chiar daca e copil, sa nu o faci sa se simta asa, pentru ca ea ar putea interpreta gresit! laudo tot timpul, si incearca sa o faci sa creada ca e cat de cat matura, in felul asta, ea se va crede matura si va incerca sa gandeaca asa ca un om matur!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu inainte puneam mult pret pe aceste detalii dar acum cand le vezi ca se tot culca ba cu unu sau cu altul chiar daca spun ca isi cautau printul albastru nu ai cum sa o mai consideri fata de treaba ci un fel de nesimtita si uite ca eu prefer sa nu mai am treaba cu niciuna si singur voi trai mai bine fara sa ma gandesc de ce am fost un dobitoc care a acceptat pe una care si-a schimbat partenerii pentru ca nu erau cu suflet bun sau ca erau golani (eu nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea asta la cate relatii sexuale a avut in trecut ma face sa explodez daca ar fi cu mine, eu am avut doar o prietena in viata mea si ma pot considera un baiat decent).

| TM6524 a răspuns:

Desi multi spun ca trecutul e trecut, greu imi e a crede ca o fata dezvirginata la 12 ani poate fi la 18 ani o fata ca lumea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

90%...poate asta ii si motivu pentru care n-am avut prietena pana acumlaughing