| Carmen a întrebat:

Cat de mult credeti ca conteaza sa fiti compatibil la pat cu persoana iubita? daca va potriviti de minune din toate punctele de vedere, dar la pat lucrurile nu stau tocmai roz...cum ati proceda? sa vad si eu cat mai multe pareri happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din experienta mea personala, nepotrivirea in pat duce la probleme variante in restul vietii si adeseori la despartire.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As intreba persoana iubita ce chestii vede rau la mine si eu i-as spune acelasi lucru ce nu-mi place de la ea. Daca nu reusim sa o ducem bine la pat atunci ne separam.

| Nicky29 a răspuns:

As incerca sa ma straduiesc mai mult. Vorbesc cu ea despre situatie imi dau toata silinta ca sa fie cat mai bine pentru amandoi in final daca nu vad ca nu exista nici o cale o sa o rog sa mergem la un profesionist sa ne ajute in fond daca ne simtit de minunie in toate punctele de vedere ar trebui sa reusim sa ne simtit bine si in pat. happy

| ania a răspuns:

Eu cred ca nepotrivirea sexuala e un pretext pentru alte motive.Fiind construiti fizic si psihologic atat de diferit, potrivirea se invata si daca exista bunavointa din partea ambelor parti nu cred ca vreun obstacol e insurmontabil. Desi ne simteam extrem de atrasi si fizic unul de celalalt, in specilal pentru ca sotul meu voia ca sa se bucure Dumnezeu de relatia noastra, am amanat sa ne testam aceasta potrivire pana a doua zi dupa nunta( in noaptea nuntii am avut un accident si am fost constransi sa ramanem cu neamurile). Citiseram carti pe aceasta tema, am stat de vorba cu prieteni casatoriti.Nu ne-am temut deloc ca nu ne vom potrivi oricum nu aveam nici unul termeni de comparatie.Si a fost fabulos. A meritat sa ne asteptam unul pe altul o tinerete intreaga( aveam 23, 24 de ani). Lupta aceea pe care si acum o consider atat de barbateasca cu sine insusi, de a astepta, de a amana chiar daca vedeam ca e extrem de atras de mine, ma face sa-mi fie foarte usor sa-l cred cand imi spune ca virgula cutare domnisoara sau doamna i-a facut avansuri sau propuneri directe si el s-a facut ca nu aude si a plecat cat a putut de repede.S-a antrenat o tinerete intreaga sa-si tina sub control sexualitatea.
Cred ca multe fete sunt considerate fara talent la pat pentru ca de fapt sunt chinuite de nesiguranta, remuscari, se tem ca vor fi parasite, o femeie are nevoie sa se simta speciala pentru cineva, sa se simta protejata si casatoria e cadrul optim pentru aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine conteaza mult. In caz de nepotrivire, imi caut alt patwinking